Od čtvrtka až do odvolání vyhlásila Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně zákaz návštěv. Důvodem je zvýšený výskyt respiračních onemocnění.

„Výjimky jsou možné pouze po dohodě s ošetřujícím lékařem,“ upřesnila mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Důvodem omezení návštěv je zvýšený výskyt respiračních onemocnění a s tím spojené riziko vzniku a šíření těchto infekcí mezi hospitalizovanými pacienty a zdravotnickým personálem.

V ostatních nemocnicích panuje omezení návštěv

V nemocnicích v Uherském Hradišti, Kroměříži a Vsetíně platí od počátku prosince 2023 omezení návštěv.

Ledovka v Ostravě. Ilustrační foto.
Ve Zlínském kraji hrozí náledí, varují meteorologové

Navštívit hospitalizované příbuzné a známé mohou návštěvníci za dodržení následujících podmínek: maximálně dvě osoby u pacienta, doba návštěvy 20 minut, použití respirátoru.

Nejvíce nemocné jsou na Zlínsku děti

Krajská hygienická stanice eviduje v tomto týdnu 1 255 nemocných na 100 000 obyvatel. Nejvíce nemocných je předškolních dětí, největší nárůst pacientů je pak ve věkové skupině nad 65 let.

„Ve Zlínském kraji máme hlášena čtyři závažná onemocnění chřipkou u neočkovaných pacientů. Dva pacienti na následky onemocnění zemřeli," informovala Vendula Ševčíková z krajské hygieny.

Zprávy Národní referenční laboratoře pro chřipku a nechřipková respirační virová onemocnění ukazují, že hlavním původcem nemocnosti je virus chřipky typu A, naopak covid vykazuje mírný pokles.