Na to reagovala Krajská nemocnice T. Bati ve Zlíně, která dnešním dnem zrušila zákaz návštěv pacientů.

„Zákaz návštěv platil od 4. ledna do včerejška, a to z důvodu zvýšeného výskytu respiračních infekcí. Nyní se již oproti minulým týdnům dle hlášení Krajské hygienické stanice Zlínského kraje počet nemocných akutními respiračními chorobami výrazně snížil, proto mohly být návštěvy nemocných na lůžkových odděleních opět povoleny,“ informovala mluvčí Dana Lipovská.

V Hradišti zákaz platí dál

To ve Vsetínské nemocnici byly návštěvy i přes zvýšenou nemocnost povoleny. Nicméně mluvčí Lenka Plačková apelovala, aby všichni jejich nutnost zvážili a pokud návštěva nebyla nezbytná, aby ji odložili.

Kroměřížská nemocnice funguje pro příchozí v režimu omezení, a to v jeden okamžik dvě osoby k jednomu pacientovi na maximálně 30 minut.

Nejvíce pacientů s chřipkou a respiračními onemocnění bylo v minulých týdnech hlášeno v okresu Uherské Hradiště, kdy se hodnoty pohybovaly na 1 326 nemocných na 100 000 obyvatel. V tamní nemocnici proto stále platí zákaz návštěv na lůžkových odděleních.

Výjimku mají příchozí do porodnic a šestinedělí, osoby u porodu, dětského oddělení, návštěvy pacientů s omezenou svéprávností nebo v terminálním stádiu nevyléčitelného onemocnění.