Na místo sice zakrátko vyrazil tým hygieniků, který z místa odebral vzorky. Tím však jejich aktivita skončila. „Takový písek je pravděpodobně pro dětské radovánky nebezpečný. Je obecně známo, že výkaly a výtrusy králíků, koček, psů a dalších zvířat mohou způsobit zdravotní obtíže, jako je zvracení, průjmy, záněty spojivek a jiná, mnohdy i závažná onemocnění. Proto bylo na místě alespoň uživatele informovat, například cedulkou, či letákem, že je při hře v této ploše vhodné dbát zvýšené opatrnosti,“ tvrdí lékařka Jana Hrabcová.

Výsledky hygienických měření ale nejsou známy ani tři týdny po návštěvě hygieniků. „Výsledky, bohužel, stále nemáme. Písek totiž prověřují pracovníci olomoucké laboratoře tamního zdravotního ústavu a ti nám výstupy do dnešního dne nedodali. Pravdou je, že již uplynula předepsaná lhůta, do které nám měli výsledky předat. Nyní se již budeme dotazovat zodpovědných osob, proč tak neučinili,“ slíbila vedoucí odboru Hygiena dětí a mladistvých Krajské hygienické stanice se sídlem ve Zlíně Ivana Lukašíková.

Vyjádření hygieniků ohledně pískoviště ale už v současné době patrně nebude nikoho zajímat. Ředitel Hradišťských technických služeb (HRATES) Josef Krupa totiž upozornil, že v současné době jeho pracovníci provedli výměnu písku ve zhruba 60 procentech městských dětských hřišť. „Písek jsme vyměnili i na ulici Sadová, v bloku domu 1029,“ doplnil svého nadřízeného Josef Koukal z HRATESu.

Na avízo ohledně zatoulaného králíka čekali strážníci městské policie. Ti byli ochotní zvíře odchytit. Podobného hlášení se ale nedočkali. O možné závadovosti písku oslovení obyvatelé čtvrti. „Když je hezky, chodím sem se svými dvěma dětmi prakticky každý den. To, že v písku bydlel králík, mě nikdo neinformoval. Mohla tu aspoň viset cedulka s upozorněním. Budu muset brát s sebou aspoň navlhčené kapesníčky a dětem častěji umývat ruce,“ reagoval na informace o zvířecím znečišťovateli plochy Jan Hrbáček.