„Mně se to nelíbí," řekla pětiletá Dorotka, jedna z holčiček, která byla připoutána k tomuto zařízení. „Já se u toho nudím," vysvětlila důvod. Opačného názoru byl její spolužák. „Mně se to zase líbí, protože u toho vypadám jako policajt, mám takové šráky," hodnotil nového krokodýla pětiletý Radek.

Vkusu svých malých svěřenců se pousmála ředitelka mateřské školky Santražiny Martina Jochová. „Je to novinka vhodná především k tomu, aby se děti naučily chodit v zástupu. Oceňuji bezpečnost dětí s tímto zařízením," vysvětlila výhody novinky.

Bezpečnostní chodítka Walkodile jsou systémem, který dostal řadu cen. Jeho autorka, učitelka Elaine Stephen převzala v roce 2011 od britské královny Alžběty II. Řád britského impéria, za práci věnující se bezpečnosti dětí v silničním provozu.

A jak takový krokodýl vytvořený pro bezpečnost dětí vypadá? Walkodile tvoří flexibilní páteř z umělé hmoty, jsou na něm umístěna držátka a bezpečnostní spony. Těmito se připínají bezpečnostní reflexní postroje, které mají na sobě oblečené děti. Jednoho „krokodýla" tvoří vždy maximálně šest dětí.

„Zlín je prvním městem v našem kraji, který tuto novinku pro děti ve svých školkách pořídil," řekl náměstek zlínského primátora Ondřej Běták.

LUKÁŠ FABIÁN