Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krvácení žaludku vyšetří do hodiny

Zlín – Jedinečné vyšetření jícnu, žaludku či dvanácterníku nabízí od dubna zlínská Baťova nemocnice. Její Centrum digestivní endoskopie při interní klinice má totiž jako jediné pracoviště v kraji nový moderní endosonografický přístroj.

6.5.2010
SDÍLEJ:

Jedinečné vyšetření jícnu, žaludku či dvanácterníku nabízí od dubna zlínská Baťova nemocnice. Foto: Krajská nemocnice Tomáš Bati

Krvácení do zažívacího ústrojí je navíc možno i v mimopracovní době vyšetřit do jedné hodiny od přijetí.

Nový přístroj umožňuje zjišťovat přesné údaje o architektuře horní části trávicí trubice a umožňuje přesné sonografické zobrazení stěn zmíněných orgánů. „Patří mezi předepsané vybavení pro krajská endoskopická pracoviště. Stál přes sedm milionů korun a získat se nám ho podařilo díky jednání vedení nemocnice a její Vědecké rady se sponzorem,” sdělil ředitel nemocnice Petr Pšikal.

Vyšetřovací metoda pomocí nového přístroje je schopna rozlišit zhoubné a nezhoubné procesy. „Významná je zejména jeho schopnost posoudit pokročilost a závažnost onemocnění. Umožňuje znázornit i ty nálezy, které jsou běžnými endoskopickými metodami nedostupné,“ zmínil primář interny a vedoucí Centra digestivní endoskopie zlínské nemocnice Jan Roubalík.

Kromě toho získávají lékaři informace o sousedních orgánech v dutině hrudní a břišní, jako jsou mezihrudí, žlučník, žlučové cesty či slinivka břišní. „Vyšetření je důležité zvláště u slinivky břišní, kde umožňuje bližší diagnostiku zánětu slinivky břišní, cyst a zhoubných procesů,“ uvedl primář Roubalík.

Endoskopické pracoviště Baťovy nemocnice bylo založeno v roce 1983 a co do počtu vyšetření je největší ve zlínském regionu. „V současnosti provádíme téměř pět tisíc endoskopických výkonů ročně,“ vyčíslil primář.

Na interní kliniku jsou přijímáni prakticky všichni nemocní ze zlínského regionu s krvácením do zažívacího ústrojí. Pracoviště má zavedenou nepřetržitou čtyřiadvaceti­hodinovou službu a je schopno poskytnout endoskopické vyšetření pro krvácení v mimopracovní době do jedné hodiny od přijetí.

Autor: Gabriela Dvorníková

6.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Již 25 let pořádá Dan Čagánek se svojí ženou Entomologickou výstavu v Otrokovicích. V pořadí již 47. setkání  milovníků hmyzu, pavouků a plazů se konalo v sobotu 14. října v Otrokovické besedě. Výměnného dne s prodejní výstavou se pravidelně zúčastní na d
17

Koupila jsem si dvě housenky

Oslava 30 let programu Erasmus na  UTB ve Zlíně
16

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

MHD v areálu nemocnice? Dělá se analýza

Bude zajíždět do areálu zlínské nemocnice městská hromadná doprava? Zatím stále není jasné. Nemocnice dělá dopravní analýzu, město prý na ni čeká a dopravní podnik čeká zase na případný befel od města.  

Ošklivý podchod zkomplikuje i dopravu

Těžký úkol čeká zlínskou radnici. Zjistit, proč zatéká do kontroverzního podchodu u opravovaného obchodního domu Prior.

Kodaň převyšuje soupeře v držení míče i v počtu střel, upozorňuje Páník

S moldavským Tiraspolem hráli v evropské premiéře bez branek, v Moskvě proti Lokomotivu jednoznačně prohráli a teď přichází na řadu třetí silný soupeř a další náročná zkouška z vysoké školy fotbalu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení