A o čem Krysáci jsou? Děj se odehrává v prostředí vizovického smetiště a hlavní protagonisté jsou dvě krysy z valašských Vizovic a jeden potkan z Prahy.

Přesto, že děj do jisté míry konfrontuje venkov a velkoměsto a tím rozděluje své diváky do několika názorových táborů, získal si večerníček značnou popularitu. Česká televize přistoupila k netypickému kroku v programovém schématu vysílaní a Krysáci se ani ne rok po své premiéře dočkají reprízy.

„Krysáci jsou vlastně docela nečekaní. Jsou to nečekaní hrdinové, kteří na nečekaném místě prožívají nečekané příhody. Tenhle nečekaný večerníček nakonec dopadl dobře pro Krysáky i pro děti. A ty se u něj, většinou, nečekaně dobře bavily. Takže jsem moc rád, za sebe i za Rysáky,“ řekl režisér Cyril Podolský.

V příštím roce se pak mohou všichni těšit na další premiérovou řadu, která v současné době vzniká ve Studiu produkce 2.

První díl z reprízované řady třináctidílného seriálu mohli diváci zhlédnout již minulou neděli v dopoledním pořadu Hřiště 7. U této příležitosti byla moderátorem pořadu Martinem Dejdarem a režisérem večerníčku Cyrilem Podolským vyhlášena velká soutěž o Zájezd za Krysáky.

„Soutěží se na téma Namaluj místo, kde by Krysákům bylo ještě lépe, než v šuplících šicího stroje! až do 10. října 2008. Děti mohou posílat své obrázky emailem na adresu soutez@krysaci.cz nebo poštou na adresu Krysáci, Filmová 174, 761 79 Zlín,“ informoval organizátor akce Lukáš Záhoř.

Všechny soutěžní obrázky budou vystaveny na www.krysaci.cz, kde jim budou návštěvníci těchto stránek přidělovat své hlasy.

Vítězem soutěže bude autor obrázku, který k 5. listopadu 2008 obdrží na webových stránkách nejvíce hlasů. První tři výherci získávají Zájezd za Krysáky! a dalších šest pak plyšového Krysáka dle vlastního výběru.