Obě jsou si totiž na první pohled podobné. „Tak světoznámá architektka Jiřičná postavila ve Zlíně seník za půl miliardy.“
„Výstižné.“
„Taky sdílím.“
„Já si říkala, kde paní Jiřičná brala inspiraci.“
To je jen několik reakcí na Facebooku.

Starosta Lanžhota František Hrnčíř Zlínskému deníku potvrdil, že objekt skutečně existuje a nejde jen o dílo šikovného grafika. „Jedná se o seník, který je již dlouhá léta v dezolátním stavu,“ konstatoval Hrnčíř.

Při pohledu na koláž v sobě nezapřel smysl pro recesi, i když byl podobností překvapen. „Vypadá to, jako by ve Zlíně skutečně byl ten náš seník,“ pousmál se. Zřejmě největší propagátorka této stavby, bývalá primátorka Irena Ondrová, byla tímto srovnáním pobavena.

„Nevím, co bych na tu podobnost řekla. Možné je samozřejmě všechno. Ale opravdu pochybuji, že paní architektka Jiřičná vůbec ví, kde je Lanžhot, a že by se inspirovala tamní stavbou,“ zareagovala.

Zároveň připustila, že všímavost lidí je mnohdy neuvěřitelná. „Nutno podotknout, že obzvláště na některé věci. Pamatuji si, že když byla dokončena budova Univerzitního centra, kolovaly fámy, že je postavena podle nějakého autobusového nádraží,“ doplnila.

K náměstkovi zlínského primátora Ondřeji Bětákovi se fotografie již také dostala. „Myslím si, že jde o podobnost čistě náhodnou a nelze srovnávat zlínské Kongresové centrum s nějakým seníkem v Lanžhotu,“ zareagoval.

Kromě toho apeloval na všechny, kteří nevěří v původnost KC. „Pokud by někdo skutečně pochyboval, pak by měl zajet do Lanžhota, vejít dovnitř toho objektu a to samé učinit tady ve Zlíně. Myslím si, že pak podobných přirovnání zanechá,“ dodal Běták. Vyjádření autorky projektu, věhlasné architektky Evy Jiřičné, se Deníku nepodařilo získat.

Seník u Lanžhota vs. Kulturní centrum ve Zlíně