„Po více než třech desetiletích fungování se dočkalo kompletní modernizace nejen přísálí, ale současným standardům už nově vyhovuje i sociální zařízení,“ uvedla mluvčí valašskokloboucké radnice Lenka Zvonková. Rekonstrukce vyšla na 4,2 milionu korun, z toho 2,6 milionu městu přispělo Ministerstvo pro místní rozvoj.

„Covidové období, které přineslo útlum pro veškerou kulturu, jsme využili k tomu, abychom jindy velmi exponovaný kulturní dům zrekonstruovali. Jeho přísálí slouží zejména pro pořadatele a účinkující, ale bývá i vyhledávaným místem k setkávání spolků a občanů. Chtěla bych popřát všem budoucím uživatelům, aby se v atraktivním prostředí rádi scházeli,“ popřála starostka města Eliška Olšáková.

Během rekonstrukce se změnila celková dispozice přísálí.

„Původní boxy se sedačkami a staré obložení nahradily věšákové stěny a prostor dostal novou vzdušnou koncepci zasedacího uspořádání, kterému odpovídá i vhodný nábytek. Namísto původních podhledů je dnes snížený strop se vzdu-chotechnikou včetně rekuperace,“ prozradila mluvčí Lenka Zvonková.

koncert Davida Kollera v Masters of Rock Cafe ve Zlíně
VIDEO: David Koller rozbouřil zlínský klub Masters of Rock Café. Podívejte se

STYLOVÁ DEKORACE S HISTORICKÝM ODKAZEM

„Kuchyňský kout nabídne nové vybavení i osvětlený barový a pracovní pult. V pozadí kuchyňky zdobí stěnu velkoplošná fototapeta, která na historické fotografii připomíná původní zástavbu Masarykova náměstí, konkrétně místa, kde stojí dnešní kulturní dům,“ přiblížil Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky. Vkusnou dekoraci, podobně jako pojetí celého interiéru, navrhl architekt Marek Zámečník.

Proměna se odehrála i v prostoru sociálního zařízení. Došlo k výměně rozvodů vody, elektroinstalace, obkladů i svítidel. Přibyla speciální toaleta pro osoby se ztíženou schopností pohybu. Všechny staré dveře v přísálí, na toaletách i v propojujícím vestibulu nahradily nové s protipožární odolností.