Stárci budou zápolit v hale

Kunovjané si totiž pozvali stárky a jejich doprovod do sportovní haly, kde se ve čtvrtek 27. září uskuteční takzvané zapalování hodů. „Utkáme se s nimi v netradičních sportovních disciplínách. Hlavním účelem je ale poznat své kolegy ze stárkovské branže,“ poznamenala s nadsázkou autorka nápadu, starší stárka Romana Kalná.

Účastníky netradiční akce čeká běh pomyslným vinohradem v gumácích, motání růžiček v předepsaném limitu, nasávání vína do koštýře, štafetový běh s právem, soutěž o nejrychlejšího pijáka piva a další disciplíny.

Oslavy v sobotu 29. září už budou o poznání v serióznějším duchu.

Přijedou Slováci i Francouzi

„Pozvání přijali zástupci Staré Turé, se kterými jsme letos při javořinských Slavnostech Čechů a Slováků uzavřeli smlouvu o spolupráci. Také nás navštíví představitelka jednoho z francouzských měst, s jehož zástupci bychom chtěli v budoucnu spolupracovat. Tento záměr je ale prozatím pouhým nápadem a návštěva jen jakýmsi zdvořilostním krokem, proto bych název města a další podrobnosti neprozrazovala,“ hájila své tajemství místostarostka Kunovic Ivana Majíčková.

Chybět nebude ani vození berana

Součástí hodových oslav bude i zahájení výstavy obrazů a kreseb autorky Petry Seidlové v prostorech městského úřadu v pátek 28. září.. V sobotu 29. září hodinu po poledni se pak hodaři sejdou na mši svaté v místním kostele svatých Petra a Pavla. Od 13.30 je na programu jarmark s koncertem na náměstí, kde vystoupí regionální dechové hudby a folklorní seskupení. Slavnostní průvod městem začne ve 14 hodin, o právo budou stárci s družinou žádat v 17 hodin. Na 20. hodinu je naplánován začátek hodové zábavy. Neděle 30. září pak bude patřit tradičnímu zvyku vození berana obcí a večerní hodové veselici.