„Jsme si vědomi toho, že to tady opravdu vypadá jako po tom boji. Není teď na část naší obce pěkný pohled," potvrzuje pro Deník starosta obce Petr Horka.

V úseku od křižovatky od Kvasic ve směru na Otrokovice je tak i vlivem počasí bláto, pěší jsou nuceni částečně chodit po okraji frekventované silnice, projíždějící řidiči zase nemají kde zastavit.

Odstavná místa u krajnice jsou často beznadějně plná: práce totiž částečně zasahují i do vjezdů jednotlivých domácností, čímž jsou tak lidé nuceni nechat své auto zaparkované venku.

„Došly mi cestou cigarety, tak jsem se chtěl stavit tady po cestě v trafice. Naštěstí se jedno místo uvolnilo, tak jsem jej rychle zabral. Co tady však denně projíždím, tak vidím, že řidiči tu místo jen tak nenajdou. A když už, tak si pak do auta leda na botách přinesou bláto," stýská si Ivan Štěpánek z Hulína.

Zhruba pět týdnů už kvůli opravám parkuje svoje auto venku Martina Skácelová, která v dotčené ulici žije a provozuje tam i trafiku.

„Sice mě to trošku omezuje, ale chodníky se musely a musí vyřešit. Je to situace, která vyžaduje toleranci. Když opravovali přímo tento úsek, tak to mělo vliv hlavně na důchodce. Měli problém udělat pár kroků do díry a pár z ní zase ven," říká Martina Skácelová.

Že je nucena parkovat auto venku, se jí, stejně jako ostatním nelíbí, musejí to ale přetrpět. „Každý má rád své věci u sebe, a to pokud možno schované," dodává.

Někteří parkují na veřejném parkovišti u blízkého zdravotního střediska, to je však vlivem toho zase přeplněné, což se nelíbí návštěvníkům zařízení.

„Chodníky byly katastrofální, musíme to vydržet. Nemůžu teď sice parkovat doma, ale bohužel, nedá se nic dělat. Pak to tady budeme mít hezčí," říká například Miroslav Škrabal, který žije v ulici, kde se opravují chodníky.

„Budu ráda, až budou opravené. Je dobře, že se do toho konečně pustili, už to bylo zapotřebí," míní zase Jarmila Klimentová. Do opravy chodníku se dělníci pustili začátkem září, hotovi mají být do konce listopadu.

Náklady starosta Petr Horka vyčísluje na zhruba 3,7 milionu korun, obec získala dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

„Opravy nejdou tak, jak bychom si představovali. Tak trochu bojujeme se zhotovitelskou firmou. K některé hotové práci se musí vracet," přiznává starosta.

Staré chodníky z litého asfaltu dělníci demolují, nové budou ze zámkové dlažby, včetně hmatného pruhu pro nevidomé. V některých úsecích chodník rozšíří.

„Počasí sice nepřeje, vypadá to tady strašně, ale nedá se nic dělat. Pak to tu budeme mít snad hezké. Veškeré teď zničené zelené plochy poté uvedeme do původní podoby. Někde budeme muset něco dosadit," dodává starosta.

Plynulou dopravu řidičům navíc ztěžuje ještě dvojice menších omezení ve směru na Kvasice, kde jsou v pruhu výstražné značky. Silničáři tam opravují propadlé litinové poklopy.