VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kvůli stavbě nového vjezdu do areálu Tomy 27 dní bez vlaků

Otrokovice – Výluky a vyšší frekvence těžké techniky. S takovými nepříjemnostmi teď musejí počítat šoféři na Otrokovicku, dále pak také cestující využívající železniční dopravu. O letních prázdninách totiž na trati budou výluky, pro cestující však České dráhy zajistí na trase mezi Otrokovicemi a Hulínem náhradní autobusovou dopravu.

12.4.2014
SDÍLEJ:

U Otrokovic už dělníci pracují na novém vjezdu do areálu Tomy.Foto: DENÍK/Jarmila Kuncová

 A jaký je vlastně důvod ke komplikacím? Dělníci se konečně nedávno pustili do stavby nového vjezdu do areálu Tomy. O něj společnost i město usilovaly řadu let.

„Taková omezení se dají přežít, hlavně aby už byl hotový. Nám všem, co tady žijeme, se pak konečně uleví. Někdy mám i strach pustit děti ven kvůli tomu, kolik tu jezdí denně nákladních aut," řekla Deníku obyvatelka otrokovické části Baťov Marcela Opálková.

Dělníky v plné práci mohou v těchto dnech vidět šoféři jedoucí z Tlumačova na Otrokovice, kde na vjezdu pracují mimo zástavbu přímo z komunikace spojující zmíněnou obec s městem s následným napojením na dálniční síť.

Podle mluvčí otrokovické radnice Lenky Vaculové práce probíhají podle platného harmonogramu, který předložil zhotovitel při podpisu smlouvy o dílo. Nejprve se zaměřili na přípravu území, která spočívala zejména ve vytyčení jednotlivých stavebních objektů, vytyčení sítí a geodetickém zaměření. Nyní pracují na zemních a výkopových pracích, které potrvají až do poloviny května.

"Viditelnou změnou bylo kácení stromů, vymýcení křovin a skrývka ornice. Souběžně probíhají práce na plánované přeložce hlavního přivaděče vody. Následovat budou práce na propustku místní komunikace," informovala Lenka Vaculová. V červenci a srpnu musejí cestující využívající vlakovou dopravu z Otrokovic do Hulína a naopak počítat s výlukou, kdy dělníci budou pracovat na železničním mostě.

„Výluka se uskuteční ve dnech od 1. do 7. července v době od 22.20 do 4.10 hodin, dále pak ve dnech od 28. července do 17. srpna od 4.10 do 22.20 hodin," upřesnil Marek Illiaš, mluvčí organizace Správa železniční dopravní cesty.

Kdo zajistí náhradní autobusovou dopravu, se zatím neví. O to se postará dopravce, který vypíše výběrové řízení. „Přímo na nás se České dráhy nikdy neobracejí, vypisují řízení. A pokud tato možnost je, přihlásíme se, využíváme toho, kapacity na to máme," konstatoval Zdeněk Paštěka, vedoucí zlínské provozovny ČSAD Vsetín.

Kontrolu nad řádným prováděním díla zabezpečuje technický dozor investora. „Pro podrobné sledování stavby byl také sestaven projektový tým, který v čele se zástupci samosprávy města s technickým dozorem komunikuje a staveniště v pravidelných termínech navštěvuje," podotkla Lenka Vaculová.

Zatímco město má na starost vybudování úseku od spojovací komunikace po hranici areálu, zbytek je už na společnosti Toma. Její ředitel Radek Heger odhaduje, že do práce se dělníci pustí někdy v květnu.

„Nepředpokládáme žádné velké komplikace pro šoféry a obyvatele Baťova, jen se bude muset přivézt technika," ujistil ředitel společnosti. Podle něj dělníci budou hotovi do zhruba čtyř až pěti měsíců.

„Teprve nás ale čeká výběrové řízení na dodavatele stavby. Náklady z naší strany na nový vjezd jsou třicet milionů korun, které zaplatíme společně s firmou Mitas," doplnil Radek Heger.

Autor: Jarmila Kuncová

12.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

Antonín Seďa

Po patnácti letech končí v Poslanecké sněmovně Antonín Seďa

AKTUALIZOVÁNO

V českých volbách prohrála celá země, zní ze zahraničí

České parlamentní volby zaznamenala mnohá světová média. Přinášíme vám výběr z jejich ohlasů.

AKTUALIZOVÁNO

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhá SPD a třetí KDU-ČSL

ANKETA / VIDEA / FOTOGALERIE/ PŘÍMÝ VSTUP DO VOLEBNÍCH VÝSLEDKŮ / Voliči našeho regionu si vybrali do čela hnutí ANO 2011, které získalo v kraji 28,76 % hlasů. Druhá skončila SPD Tomio Okamury (12,90 %), následovaná KDU-ČSL(11,41 %).

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

VIDEO / FOTOGALERIE / Nejprve vládla poklidná atmosféra v přítmí projektoru, který na zeď uherskohradišťské komunitní kavárny Cafe 21 vysílal první čísla volebních výsledků. 

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení