„Tělovýchovná jednotaMEZ Vsetín, která spravuje parkoviště a část přístupové cesty, mi bez jakéhokoliv jednání sdělila, že mi neobnoví smlouvu,“ uvedl Mucha.

On sám vlastní poměrně velkou část pozemků areálu a chatu poblíž sjezdovky. Bez toho, aby lyžařům poskytl kompletní zázemí včetně parkoviště, které mu je nyní odpíráno, podnikat nechce.

„Tuto práci chci dělat profesionálně. Doufám, že příští rok horké hlavy z Tělovýchovné jednoty vychladnou a začne se racionálně jednat. Pokud se lyžovat nebude, doplatí na to v konečném důsledku všichni,“ je přesvědčen Mucha.

Přiznal, že původně chtěl kvůli další modernizaci areálu požádat o dotace, což nyní není reálné. Proč najednou vznikly potíže takového druhu, nedokázal vysvětlit. „Možná se někdo začal obávat, že získávám příliš velký vliv, když už jsem vlek provozoval tolik let,“ zamyslel se.

O tom, že Kyčerka letošní sezonu vleky nespustí, je podle svých slov přesvědčen na devadesát devět procent. „Opravdu mě to mrzí. Získat dobré jméno trvá dlouho, ztratit se dá ale velmi rychle. Než se domluvíme, lyžaři si najdou jiné místo,“ dodal Jiří Mucha.

Zástupkyně TJ Mez Vsetín se k problému příliš vyjadřovat nechtěla. „Vlek Kyčerka letos opravdu nepojede. S některými majiteli pozemků jsme se domluvili, s jinými ne,“ uvedla krátce tajemnice TJ Vsetín Marcela Nikodýmová s tím, že více se k problematice vyjadřovat nebude.

„Věc je předmětem policejního vyšetřování,“ zdůvodnila. Sjezdovka Kyčerka je mezi lyžaři, také díky své dostupnosti, velmi populární a pravidelně je využívána zejména školními kurzy.

Zpráva, že letos bude s největší pravděpodobností uzavřena, příznivce sjezdového lyžování nepotěšila. „Je mi to líto, protože z domu jsem se tam dostal za čtvrt hodinky a Kyčerka byla vždy dobře udržovaná. Budeme hledat jiné místo,“ zalitoval lyžař Vlastimil Špalek z Halenkova.