Snahou lázní je, aby sezona byla celoroční a aby si sem lidé našli cestu i v zimě, říká generální ředitel Lázní Luhačovice Eduard Bláha

Ministerstvo zdravotnictví chce znovu umožnit, aby se pacientům s chronickým onemocněním proplácely až čtyři týdny léčení místo současných tří.

Poptávka po lázeňských pobytech se už zvýšila i v letošním roce. „Po výrazném propadu v minulých letech zaznamenáváme mírné oživení," sdělil generální ředitel Lázní Luhačovice Eduard Bláha.

Napomohlo tomu především zrušení stokorunového regulačního poplatku za pobyt od ledna 2014. Projevila se i možnost léčit nové indikace.

Snahou lázní je také to, aby sezona byla celoroční.

„Luhačovice byly vnímány více méně jako sezonní lázně. Pro rozvoj regionu je však důležité, aby město fungovalo ekonomicky celoročně," nastínil Eduard Bláha. Proto chtějí poskytovat komplexní lázeňskou péči pod jednou střechou a snahou je i to, aby si jejich služby našli lidé i v zimě.

Během zimy a jara příštího roku se tak má uskutečnit dlouho odkládaná kompletní rekonstrukce lázeňského hotelu Morava. Hotovo by mělo být na přelomu května a června.

Už letos však pro zlepšení kvality lázeňského prostředí vykáceli v parku staré stromy a keře a vysadili téměř dvojnásobek nových. Na jaře byla také završena kompletní rekonstrukce dětských léčeben v Luhačovicích, které patří k největším u nás.

Jsou také jedinými léčebnami na Moravě, kde lze léčit děti již od jednoho a půl roku jejich věku. Společnost investovala též do nového vybavení a přístrojů pro léčbu pohybového ústrojí.

„Jedná se o cvičení v závěsném systému lan a popruhů, které má odstranit bolest a zlepšit svalovou souhru," prohlásil vedoucí lékař společnosti primář Jiří Hnátek. Posílila také personálně.

„Rozšířili jsme počty pracoven fyzioterapeutů," prozradil Hnátek. Společnost se snaží neustále vylepšovat i ubytování.

„Jakýkoli pobyt můžete kromě klasických pokojů strávit i v našich apartmá s nejvyšším standardem ubytování," sdělil výkonný ředitel společnosti Lázně Luhačovice Jiří Dědek.

Kromě toho v období Adventu, Vánoc i Silvestra nabízejí do detailu připravené sváteční pobyty s bohatým kulturním programem. Opomenout nelze ani možnost až do 19. prosince objednat většinu pobytů s atraktivní slevou za včasnou objednávku až dvacet procent.

Pro zájemce, kteří chtějí svým blízkým udělat radost nevšedním dárkem, jsou též připraveny dárkové poukazy na všechny typy pobytů.

ROMAN BUČEK