Za nejpalčivější problém kraje považuje zdravotnictví, proto jsou na kandidátce nejpočetněji zastoupeni lékaři. Na třetím místě kandidátky je ale například hudebnice Zuzana Zdráhalová Lapčíková z Topolné na Slovácku.

Podle Jüngera se koalice zásadně rozchází s tím, jak na zdravotnictví nahlíží současné vedení kraje.

„Zdravotnictví je řízeno politicky, chybí tam odbornost. Vadí mi to, že kraj nedokázal obnovit traumatologické centrum. Chybí zde také nejmodernější vyšetřovací přístroje. Mluví se o rušení oddělení v některých nemocnicích a že se ponechají jenom v jiných. My chceme zachovat pacientům dostupnost péče," řekl dnes novinářům Jünger.

Dodal, že koalice podporuje vznik centrální krajské nemocnice, kde by se odborníci starali o nejzávažnější případy, které nevyřeší zařízení v ostatních okresních městech. LOOK podporuje rovný přístup k pacientům, je proti privatizaci krajských nemocnic a hodlá se zasadit o vznik letecké záchranné služby ve Zlínském kraji. „Jsme jediný kraj, který ji nemá. Prosíme Brno a Olomouc, je to až alarmující," dodal Jünger.

Koalice hodlá také zveřejňovat podrobnosti o výběrových řízeních, veřejných zakázkách a krajských dotacích. Podle epidemioložky Hany Tkadlecové by měli být na krajském úřadě v placených funkcích jen hejtman a jeho dva náměstci. Snížit by se měl i počet poradních výborů a komisí. Cílem LOOK je ‚zrušit' velkou koalici na hejtmanství. Zatím není jasné, s kým by v případě volebního úspěchu zastupitelé LOOK spolupracovali.

ZHN loni v září podepsalo výzvu proti pokračování velké koalice, která v kraji vládne a vládla i v minulém volebním období. V minulých volbách hnutí kandidovalo v koalici se Starosty a nezávislými (STAN), v zastupitelstvu tehdy tato koalice obsadila pět křesel. Stejný počet získala i další opoziční strana – komunisté. Koalici utvořila vítězná ČSSD (18 křesel) s ODS (11) a lidovci (šest zastupitelů).

ČSSD do voleb opět povede hejtman Stanislav Mišák, ODS jeho statutární náměstek Libor Lukáš. Lidovci sázejí na senátora Jiřího Čunka, společnou kandidátku STAN /TOP 09 povede šéf jejich poslaneckého klubu Petr Gazdík. Komunisté si vybrali ekologa Ivana Mařáka a Strana práv občanů – zemanovci předsedu Sdružení praktických lékařů Zlínského kraje Lubomíra Nečase.