VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Léta pustý sál otrokovické Besedy znovu ožije

Otrokovice – Obyvatelé Otrokovic se mohou těšit na nový moderní prostor pro konání kulturních a společenských akcí, a to přímo v centru města. Již od září příštího roku by totiž měl veřejnosti sloužit nově opravený velký sál v Otrokovické Besedě, tedy objektu s pohnutou historií.

29.11.2010 2
SDÍLEJ:

Studie nové podoby velkého sálu Otrokovické Besedy po rekonstrukci.Foto: Městský úřad Otrokovice

V lednu by měla začít rekonstrukce velkého sálu Otrokovické Besedy. Získá zcela novou podobu a pojme až pět set lidí

„Byl rozestavěn v 80. letech minulého století jako kulturní dům, avšak nebyl dostavěn, a po událostech roku 1989 zůstal zakonzervován jako hrubá stavba. Od té doby se město Otrokovice potýkalo s problémem, jak objekt dostavět, aby mohl sloužit alespoň z části svému účelu,“ přiblížil starosta Otrokovic Jaroslav Budek.Dodal, že v 90. letech se podařilo uzavřít dohodu se společností Delvita a objekt byl společnými silami uveden do provozu tak, že v jedné části zahájilo provoz nákupní středisko Delvita a ve druhé části Otrokovická Beseda.

Ta pro svou činnost využívala pouze takzvaný malý sál. Ve velkém sále, v části patřící společnosti Delvita, provizorně fungovala prodejna s elektrospot řebiči. Tento model provozu trval až do roku 2004, kdy se městu podařilo velký sál odkoupit. Mohlo se tedy začít pracovat na tom, aby sál sloužil účelu, ke kterému byl vybudován. V současné době jsou již zajištěny i finance na celou rekonstrukci, bez které vzhledem k nevyhovujícímu stavu nebylo možno sál využívat pro potřeby pořádání kulturních a společenských akcí.„V posledních letech se zde konala pouze část Perly Zlínska – soutěže o nejlepší regionální potravinářské výrobky,“ uvedla mluvčí Otrokovic Lenka Krupková.

Po zbytek roku však zůstával sál prázdný. Vzhledem k tomu, že ve městě nejsou jiné vyhovující prostory pro pořádání akcí tohoto rázu, rozhodlo se vedení města přistoupit k rekonstrukci.„Hlavním důvodem byla snaha pozvednout kulturní život ve městě a nabídnout občanům programy na úrovni velkých měst,” objasnil Jaroslav Budek.Náklady na rekonstrukci činí téměř třiatřicet milionů korun bez DPH, přes šestnáct a půl milionu korun se však podařilo pokrýt formou dotace.„V lednu příštího roku budou zahájeny stavební práce, které budou probíhat do června, poté bude instalováno interiérové vybavení a zvukařská technika. Od září by tedy měl být sál zprovozněn,“ sdělila Lenka Krupková.

Rekonstrukce předpokládá pokládku nových podlah, instalaci příček i podhledů, vyhovujících akustickým požadavkům. Nedílnou součástí bude i multifunkční pódium o rozměrech 18×7,8 metru, jehož tvar bude možno přizpůsobit konkrétním akcím. Opomenuti nejsou ani účinkující, pro ty se plánuje vybudování nového zázemí i sociálního zařízení. Maximální kapacita sálu bude pět set osob, které sem mohou docházet na nejrůznější hudební či divadelní produkce, módní přehlídky, plesy, festivaly či se účastnit kongresů.

Autor: Kateřina Košutová

29.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

Antonín Seďa

Po patnácti letech končí v Poslanecké sněmovně Antonín Seďa

AKTUALIZOVÁNO

V českých volbách prohrála celá země, zní ze zahraničí

České parlamentní volby zaznamenala mnohá světová média. Přinášíme vám výběr z jejich ohlasů.

AKTUALIZOVÁNO

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhá SPD a třetí KDU-ČSL

ANKETA / VIDEA / FOTOGALERIE/ PŘÍMÝ VSTUP DO VOLEBNÍCH VÝSLEDKŮ / Voliči našeho regionu si vybrali do čela hnutí ANO 2011, které získalo v kraji 28,76 % hlasů. Druhá skončila SPD Tomio Okamury (12,90 %), následovaná KDU-ČSL(11,41 %).

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

VIDEO / FOTOGALERIE / Nejprve vládla poklidná atmosféra v přítmí projektoru, který na zeď uherskohradišťské komunitní kavárny Cafe 21 vysílal první čísla volebních výsledků. 

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení