Prodejce cestovní kanceláře Firo Tour ve Zlíně Eva Koryčánková snížení potvrdila. „Po sezoně dojde k poklesu cen průměrně o dva až tři tisíce na osobu,“ přiblížila. Zlínská pobočka Sunny Days nabízela včera Egypt za devět a půl tisíce, v červenci stál přitom třináct a půl. „Jedná se ale o zítřejší odlet,“ upřesnila Lenka Merhulíková, která tam obsluhuje zákazníky. Riskovat se však podle ní rozhodně nevyplatí.

„Pokud už nechce člověk zaplatit katalogovou cenu, je dobré, objednat si pobyt alespoň dva týdny předem,“ doporučila. Může si pak vybrat hotel, který upřednostňuje a ne ten, ve kterém je zrovna volné místo.
Majitelka cestovní kanceláře Zlintour Dita Kovačičová čekat na poslední chvíli také nedoporučuje. „K dispozici už nejsou příliš atraktivní letoviska, většinou je to přebrané. Spousta lidí od last minute očekává hodně a pak se spálí,“ dodala.

Místo celodenní stravy je v nabídce například už jen polopenze a hotel přímo na pláži je výjimkou. Teď už by spíš poradila zarezervovat si dovolenou na zimu, buď za exotikou nebo na hory. „Do konce září jsou jejich ceny o dvacet procent nižší, než budou později,“ zdůraznila výhodu současných first momentů.

Pětadvacetiletá Zdenka Polcerová z Fryštáku sází při výběru dovolené na jistotu. „Raději si zájezd vyberu předem než narychlo. Nemusím se pak bát, že nebude podle mých představ,“ zdůvodnila.