Kvůli některým vznikají zmatky a lidé nevědí, kudy se dostat například do nákupního centra na Čepkově.

„Dopravní situace tu je velmi problematická. Je uzavřen kruhový objezd, všichni se tu motají,“ stěžoval si řidič Karel Procházka ze Zlínska, který chtěl na Čepkově nakoupit.

Výjezd z nákupního centra totiž vede řidiče směrem na Jižní Svahy, což způsobuje řidičům neznalým města Zlína velké komplikace s otáčením. Stejný problém vzniká i při vjezdu na parkoviště centra ze směru od Jižních Svahů.

„Musel jsem se jet otočit do města,“ uvedl Karel Procházka, který přijel od Prštného.

Stěžují si ale i chodci. Marie Růžičková chtěla přijít na Čepkov od centra města, ale uzavírky ji zcela zmátly. „Tak nevím, jak se tam mám dostat,“ přiznala.

"Lidé jsou zmatení"

Uzavřený kruhový objezd na Tyršově nábřeží v blízkosti OC Čepkov působí problémy.

„Uzavírka je hlášena až do 21. srpna,“ uvedl mluvčí města Zdeněk Dvořák. K OC Čepkov se zajíždí nyní z nadjezdu Gahurova.

„Chodci, kteří jdou ve směru z centra města či od nádraží, musejí použít buď nadjezd Gahurova, nebo cca 200 metrů vzdálenou lávku z Benešova nábřeží na ulici Čepkovská,“ vysvětlil mluvčí.

Kaufland se dokonce snažil na vlastní náklady podpořit billboardy informovanost lidí.

„Chtěli jsme jim vyjít vstříc,“ vysvětlil ředitel čepkovského supermarketu Jiří Krastina s tím, že uzavírky komplikace způsobují. „Lidé jsou zmatení,“ dodal.

Výluka na trati

S mírnými omezeními musejí od 5. července do 9. července počítat i lidé, kteří sváteční čas chtějí trávit nakupováním.

Kvůli opravě trati bude komplikovanější přístup k obchodním centrům Terno a Uni Hobby v Loukách. Železniční přejezd, který je na odbočce z třídy Tomáše Bati, bude během výluky částečně uzavřený.

„Ve stejném termínu je hlášena také kompletní vlaková výluka na trati Otrokovice Vizovice,“ vysvětlil mluvčí. Cestující budou přepraveni náhradní autobusovou dopravou.

Z důvodu opravy kanalizace je nyní uzavřena i ulice Výletní. Omezení je nahlášeno až do 30. července 2018.