Prodejci zlevňují oblečení a obuv minimálně o dvacet procent. Potřebují uvolnit sklady zase pro nové zboží

„Začali jsme na začátku června a chceme pokračovat minimálně do druhého srpna,“ uvedl vedoucí zlínské prodejny obuvi Baťa Karel Hořelka. Slevy se tam pohybují dle modelu až na hranici osmdesáti procent.

Potvrdil, že ženy nakupují rozhodně více než muži a největší zisk zaznamenali v prvních dnech výprodeje. Důvodem těchto akcí je především odkoupení staré kolekce. „Samozřejmě se musíme zbavit zboží staršího, ale také nalákat zákazníky,“ vysvětlil Hořelka.

V uherskobrodské prodejně oděvů Farmář Junior Jeans mají slevy průběžně celý rok.

„Zlevňujeme zboží v průběhu roku, to znamená i v létě. Oblečení si mohou zákazníci pořídit až o polovinu levněji,“ sdělila majitelka prodejny Alena Maršálková. Důvodem výprodejů je zejména vykoupení zboží letošního a také uvolnění prostor pro novou kolekci.

Zaměstnankyně kroměřížské Street and sports wear, s.a.m. Hana Petříková tvrdí, že o módu se více zajímají ženy, tím pádem je zaujmou i nižší ceny. „Ženy nakupují určitě více, zvláště co se oblečení týče. Naše prodejna nabízí až padesátiprocentní slevy, a to je velkým lákadlem,“ uvedla Petříková.

Ve vsetínské Laura Mode si zákazníci počkají až do srpna. „Letos se chystáme zlevňovat až v srpnu. Asi o dvacet až třicet procent,“ potvrdila majitelka Jana Janoštíková. Myslí si, že letní akce nalákají více lidí, ale určitě se nejedná o žádnou nákupní horečku. „Tržby jsou větší, ale není to zase nic tak závratného,“ připustila Janoštíková.

Prodejna značkového sportovního oblečení HZH, spol. s r. o. v Rožnově pod Radhoštěm si v tomto období rozhodně nestěžuje.

Vyhrajte lístky naLebeda festival v Rudimově

Vyhrajte 3 x 2 volné vstupenky na Lebeda festival v Rudimově na Slavičínsku, který se koná 30. a 31. července.

Více informací o festivalu a soutěži zde!

Vyhrajte vstupenky na koupaliště do Otrokovic

Vyhrajte 10 x 2 celodenní vstupenky na Městské koupaliště v Otrokovicích, které je do soutěže poskytlo.

Více informací o koupališti a soutěži zde!

„Odbyt je docela velký. Zbývají tři týdny do konce výprodeje, ale dvaceti až padesáti procentní slevy nalákají spoustu zájemců,“ poznamenala vedoucí Machala Mizerová. Kroměřížská obuv a kožená galanterie Branková Miroslava se do letní mánie zapojila také.

„Lidé mají rádi nízké ceny, u nás se slevy pohybují od dvaceti procent, záleží na značce,“ podotkla zaměstnankyně Magda Pěčková. Nezávisle na období se majitelka zlínské prodejny Lima Libuše Mahdalová rozhoduje o ceně výrobků. „Jeden týden zlevním kalhoty, jiný zase trička,“ dodává.

Nejdůležitější pro ni je spokojenost zákazníků. „Určité bonusy poskytuji i pravidelným zákazníkům mimo období slev,“ upřesnila.

Spolumajitel uherskohradišťské Obuvi Elegant Dalibor Šmíd se domnívá, že letošní výprodeje mají menší odbyt než minulý rok. „Je to určitě slabší než loni,“dodává. Zároveň ale uvedl, že tržby se o něco zvýšily. „Nějaký nárůst jsme zaznamenali, nabízíme totiž slevy od třiceti do sedmdesáti procent. Záleží zejména na konkrétním modelu,“ objasnil.

Tvrdí, že člověk musí přemýšlet, co objednat, jaké zboží prodat, aby vytvořil dostatek místa, a to není to snadné.

Slevy lákají také mnoho obyvatel v kraji, tedy zejména obyvatelky. „Nakupuju trička, kalhoty, ale samozřejmě v rámci možností. V tomto období je oblečení za přijatelné ceny,“ uvedla Veronika Šišková ze Zlína.

„Je to určitě výhodné. Zejména u značkových věcí se to vyplatí,“ míní další Zlíňačka Adéla Koudelková.