Konala se zde akce KdybyKulich, která putuje po třiadvaceti českých a moravských městech již od začátku června.

Celá akce je pod patronací veřejně prospěšné organizace Terra Nostra a pořádá ji sdružení měst pod organizacemi UNESCO a Česká Inspirace.

„Jedná se o takovou zimní vánici v létě“, přiblížil jeden z pořadatelů Leoš Malina ze společnosti Terra Nostra. „Tímto jsme chtěli rozvinout dětskou fantazii,“ dodal.

Program pro děti probíhal celý den a kromě již výše zmíněných aktivit čekala na děti pravá letní koulovačka, pletení šály či různé hlavolamy. Také si mohly odpočinout při čtení knížek v mobilní knihovně. Od pěti hodin následoval koncert tří kapel – Endy Moon, Mixed Emotion a Monogram. Vyvrcholením celého večera bylo artistní představení v podání skupiny Cirque Garuda.

„Tato akce má především za úkol ukázat či připomenout, že v České republice máme památky, kterou jsou zařazené v UNESCO a v České Inspiraci,“ upřesnil Malina. „Slouží hlavně k podpoře cestovního ruchu ve městech, která se zapojila,“ poznamenal.

Bára Ančincová

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.