VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Loňské tragédie: brutální vražda, uhořelá...

Zlínský kraj - Ani loňský rok se bohužel neobešel bez událostí, při nichž přišli o život lidé. Zlínský deník vám nabízí přehled těch nejtragičtějších, které se za uplynulých dvanáct měsíců v regionu staly.

3.1.2012 1
SDÍLEJ:

Hasiči znovu vyjížděli na dohašování zbylých ohnisek v Chropyni.Foto: HZS ZK

Příběh č. 1: Požár v Chropyni

Požár, který zatím nemá ve Zlínském kraji obdoby. Děsivé plameny zasáhly 8. dubna Chropyni na Kroměřížsku. Ve městě začala hořet část budovy na výrobu plastů Remiva. Hasiči s ohněm bojovali čtyři dny, než se jim ho vůbec podařilo zlikvidovat. Kvůli hustému a nebezpečnému kouři musely své domy opustit zhruba čtyři stovky lidí z okolních ulic.

Dým, který se z areálu valil, byl vidět desítky kilometrů daleko. Požár zaměstnal hasiče ze 67 jednotek ze čtyř krajů. Několik dalších dnů se stále dokola rozhořívala skrytá ohniska, a hasiči tak k požářišti vyjížděli prakticky celý měsíc. Továrna byla celá zničená. O práci kvůli tomu přišlo několik lidí. Škoda na majetku se pohybuje ve stovkách milionů korun. Případ se stále vyšetřuje.

Příběh č. 2: Výbuch granátu v Otrokovicích

Poklidnou noc nad ránem 3. června přerušila detonace v otrokovické ubytovně Oáza. V jednom z pokojů si tři silně opilí muži ve věku 40, 42 a 45 let z Kroměřížska, Přerovska a Ostravska hráli s granátem F1. Tuto zbraň si jeden z nich opatřil a dokonce se s ní i chlubil svým známým. Co se v tu chvíli stalo, už nikdy nikdo nezjistí.

Zbraň jim totiž vybuchla doslova v rukou. Dva muži byli mrtví na místě, třetí zemřel v nemocnici. Policie případ nakonec odložila právě kvůli úmrtí hlavního podezřelého.

Příběh č. 3: Brutální vražda dívky z Hulína

Brutální, či dokonce bestiální vražda, kterou Zlínský kraj nepamatuje. Takto označili kriminalisté i zlínská justice případ zavražděné devatenáctileté dívky z Hulína. Život mladé ženy zmařil teprve jednadvacetiletý Lukáš Kopecký ze Zlína, který ji v noci z 8. na 9. června zabil.

Nejprve ji škrtil a když se začala probírat, tak jí podřezal krk. Důvod byl naprosto malicherný. Kopecký s dívkou udržoval milenecký poměr. Když jejich vztah ukončila, rozhodl se ji umlčet. Policistům stačilo 94 hodin k tomu, aby jejího vraha našli a usvědčili. Kopecký si má za to odsedět 22,5 roku ve vězení. Rozsudek ale není pravomocný. Státní zástupce se odvolal, protože pro muže žádal daleko tvrdší postih, a to až pětadvacet let. Případ tak projedná Vrchní soud v Olomouci.

Příběh č. 4: Zavražděná žena nalezená v septiku

Nedlouho po hulínské vraždě už šetřili kriminalisté další násilný trestný čin. V Koryčanech na Kroměřížsku našli 22. června tělo osmapadesátileté ženy. Na hlavě měla ránu a v zádech nůž. Její smrt má na svědomí čtyřiačtyřicetiletý podnájemník. Podle dosavadního šetření se totiž muž zřejmě se svou domácí, u které bydlel asi rok, v alkoholickém opojení pohádal.

Policii přiznal, že ji praštil do hlavy paličkou na maso, v zádech navíc měla nůž. Pachatel poté tělo ukryl do šachty, kterou zaizoloval novinami a vazelínou a přikryl kobercem. Její oblečení spálil. Lidem, kteří se po ženě ptali, tvrdil, že odjela za bratrem do Brna. Po několika dnech policii nahlásil její pohřešování. Muž byl v minulých dnech obžalován z vraždy a hrozí mu až dvacet let za mřížemi nebo dokonce trest výjimečný.

Příběh č. 5: Hospodský zastřelil svou manželku

Další tragický a neméně smutný případ se stal 22. července v Topolné na Uherskohradišťsku. Jednašedesátiletý muž zastřelil ve své restauraci jednačtyřicetiletou ženu. Sám pak skončil s vážným střelným zraněním v nemocnici, kde je dosud. Policie na případu stále pracuje. Snaží se přijít jak na motiv, tak i na to, zda se hostinský postřelil sám, anebo jej například zasáhla některá z odražených střel.

Dohady jsou prozatím takové, že mohl hostinský v Topolné vraždit ze žárlivosti. V poslední době měl muž údajně také problémy s alkoholem. Zdravotní stav muže zatím neumožnil jeho výslech. Smutné na celém případu je, že oba své rodiče našel v kuchyni v tratolišti krve jejich teprve třináctiletý syn.

Příběh č. 6: Smrt starých manželů. Muž ženu ubodal, pak se oběsil

Jedna z velkých rodinných tragédií se odehrála v samém centru Kroměříže. V tamním rodinném domě našli 9. října příbuzní mrtvé osmaosmdesátileté manžely. Paní seděla v křesle a byla ubodána. Kriminalisté pak objevili na půdě i manžela staré paní. Byl oběšený. Vše už na první pohled působilo jako sebevražda. Na stole totiž ležel dopis na rozloučenou, celý byt byl navíc pečlivě uklizený.

Starou paní tak podle dosavadního šetření ubodal její vlastní manžel, který se pak oběsil. Policie je toho názoru, že se oba manželé na společném odchodu ze světa domluvili. Žili spolu v domku již desítky let a oba prý byli ve špatném zdravotním stavu.

Příběh č. 7: Vražda seniora ve Slopném

Bohužel kriminalistům zřejmě zůstane z letošního roku i jeden nevyřešený případ. A to vražda sedmasedmdesátiletého muže ze Slopného na Zlínsku. Seniora našli mrtvého v domku jeho dva synové 24. října. Přivolali pouze sanitku, protože je vůbec nenapadlo, že jejich otce někdo zavraždil.

Měl ránu na hlavě a lékařka i synové si mysleli, že senior upadl ze schodů, což by se nestalo poprvé. Pitva ale ukázala, že muž v noci na pátek zemřel násilnou smrtí. Než se o tomto případu dozvěděla policie, získal vrah tři dny náskok. Na případu policisté stále pracují.

Příběh č. 8: Při požáru v bytě uhořela holčička

Jeden z nejsmutnějších případů tohoto roku se odehrál 24. října ve Valašském Meziříčí. V bytě panelového domu uhořela při požáru teprve roční holčička. Ta byla v té době doma sama se svým starším patnáctiletým bratrem. Matka s přítelem v té chvíli údajně byli venčit psa. Hořet začalo kvůli závadě na elektroinstalaci.

Kouře a chlapce volajícího o pomoc si všimli náhodní kolemjdoucí. Avšak i přes rychlý příjezd hasičů a zdravotníků se malému batoleti nepodařilo vrátit život. I tento případ policie nadále šetří a matku dětí podezřívá z trestného činu usmrcení z nedbalosti, za což jí hrozí až šest let vězení.

Příběh č. 9.: Zavražděná žena ležela několik dnů v posteli

Letos otřásly Zlínskem dvě dokonané vraždy. Mimo seniora ze Slopného zemřela cizí rukou i čtyřiačtyřicetiletá žena z Otrokovic. Mrtvou ji doma 5. listopadu našla policie poté, co ji kontaktoval majitel bytu. Sousedé se na něj obrátili, protože zpod dveří se linul silný zápach a jeho podnájemnice i její druh nebyli k sehnání.

Policisté uvnitř našli mrtvé tělo ženy a dva živé psy. Šestadvacetiletého partnera zemřelé nalezli kriminalisté ještě v ten samý den večer v restauraci. Při výslechu se k vraždě přiznal, svou partnerku údajně bodnul nožem, a to již před šesti dny. Teď je ve vazební věznici, kde čeká na soud.

Příběh č. 10: Šílená střelba muže v kunovickém Aircraftu

To, co se odehrálo 10. listopadu v Kunovicích na Uherskohradišťsku, bylo jako nějaká scéna z hororového filmu. Bohužel se jednalo o realitu. Do budovy firmy Aircraft Industries v Kunovicích, kde má sídlo vedení společnosti, vtrhl bratr bývalého člena představenstva firmy Pavla Musely Karel se zbraní v ruce. A doslova tam popravil dva přední manažery firmy a postřelil také její ředitelku. Nakonec zbraň obrátil proti sobě a zabil se.

Podle dosavadního šetření policie toto jednání předem naplánoval a přesně si vytipoval lidi, s kterými si chtěl vyřídit účty. Útočník nechal odejít ruskou část managementu s tím, že se jich to netýká. Musela totiž vinil oba mrtvé muže z útoku na svého bratra Pavla, bývalého člena představenstva Aircraft Industries a jednoho z nejvlivnějších mužů českého zbrojařství.

Pavel Musela byl před třemi lety nalezen s vážnými zraněními pod posedem v lese na Uherskohradišťsku poté, co si vyrazil na lov s přítelem Lubošem Novotným. Toho soud loni zprostil obžaloby z pokusu o vraždu. Případ je stále v šetření.

Příběh č. 11: Popelem lehla historická budova Kosenky

Průřez toho nejtragičtějšího či nejsmutnějšího uzavírá požár historické budovy ekologického střediska Kosenka ve Valašských Kloboukách. Stodola začala hořet 1. prosince nad ránem, a to navíc v době, kdy ve městě začal tradiční jarmek. Hasičům se přes veškerou snahu budovu nepodařilo zachránit.

Uchránili však okolní budovy, které mají rovněž významnou historickou hodnotu. Proč vůbec začalo hořet, nadále hasiči zjišťují. Už teď je však jasné, že ohnisko požáru bylo na kompostu za stodolou. Mezi místními lidmi, ale i u dalších institucí se zvedla vlna solidarity a ochranářům pomáhají, a to nejenom finančně, ale i vlastní prací odstranit následky červeného kohouta, a obnovit tak Kosenku úplně celou.

Autor: Šárka Šarmanová

3.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volební výsledky do PS PČR za Zlínský kraj, říjen 2017
43

Osobnosti regionu k volbám: spokojenost, zklamání i rozčarování

Den zdraví ve zdravé škole
21

Bulgur, kuskus, nebo čočkový salát: běžná jídla na základní škole

Hledá se Naděžda Skácelová

Zlínští policisté pátrají po sedmatřicetileté Naděždě Skácelové z Bojkovic, která přechodně žije v centru Zlína. Ze svého bydliště odešla 14. října a od té doby o ní nejsou žádné informace, její mobilní telefon je nedostupný.

AKTUALIZOVÁNO

To jsou oni! Poslanci, kteří budou hájit zájmy Zlínského kraje

Profily poslanců zvolených ve Zlínském kraji  

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Chceme se omluvit fanouškům. Bylo to hrozné, říká Bačo.

Fotbalistům Zlína to proti Mladé Boleslavi před domácím publikem vůbec nejde.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT