Na domě a jeho okolí mají naistalováno více než 73 světelných řetězů a různých okrasných prvků. Přibližně tedy 15 tisíc jednotlivých světýlek.

„Protože mám zdobení zahrady za ty roky už v ruce, zabere mi to s pomocí kamaráda nějakých pět dnů,“ přibližuje majitel domu Petr Kašík.

Vánoční strom Neubuz
V Neubuzi věří, že mají nejhezčí stromek v kraji. Tady je jeho příběh

Nově letos instaloval světelnou bránu u vstupu do zahrady. A ozdobení se dočkala i studna. Jestli na ní sedí zajíci nebo králíci, je často předmětem diskuze návštěvníků. Vše do bedlivým dohledem lišky bystroušky.

„Škoda, že jste nepřišli před týdnem, kdy nasněžilo. To byla teprve nádhera,“ vítá příchozí Kašík. 

Babička s dědečkem a vnoučaty postupně procházejí jednotlivé sošky, fotí se u světelných dekorací a hlavně na dětech je vidět, že si tu nádheru užívají. Ostatně, lidé se tu vánoční atmosférou chodí kochat každý den.

Koníček už čtyřiadvacet let

S vánoční výzdobou začal před 24 lety, kdy se staral o pár světel rodičů. Postupně přikupoval další a další výzdobu. Třeba jedna ze srnek má již 20 let. Jen už má vyměněný motorek, který hýbe hlavou a několikrát vyměněné osvětlení.

Postupně během let dostala i partnera a dvě malé laňky. Nejvíce si Petr Kašík však cení vlastnoručně vyrobené dekorace „Krásné svátky a šťastný nový rok“.

VIDEO: Vánočně nazdobený dům a zahrada Petra Kašíka ve Lhotě u Malenovic:

Zdroj: Iva Nedavašková

Rozsvícení už dávno přesáhlo hranice Lhoty

Už šestým rokem, vždy v pátek před první adventní nedělí, pořádá Petr Kašík pro známé oficiální rozsvícení s ohňostrojem a punčem. Již se to tak zaběhlo, že dorazí půlka obce i lidé z okolí. „Když jsme letos zahradu rozsvěcovali, přichystal jsem pro místní děti překvapení,“ popisuje Kašík.

Připravil spouštěč osvětlení na různé časové prodlevy, děti si mezi sebou losovaly pořadí a potom sami dekoraci rozsvěcovaly. „Byly z toho nadšené a zůstávaly na osvětlené zahradě skoro déle než dospělí,“ říká se smíchem majitel.

Rozsvícení stromečku a vánoční výzdoby v ZOO Zlín, 10. prosince 2023.
Zoo Zlín zaplnila zářící zvířata. V zahradě rozsvítili vánoční strom i výzdobu

Osvětlení si můžete přijít prohlédnout každý den až do Tří králů. „Pokud si bude někdo chtít udělat výlet, tak je vřele zván. A rozhodně stojí za to počkat si, až nasněží. Pak je výzdoba nejkrásnější. Výzdoba se zapíná každý den o půl páté,“ zve všechny nadšený majitel vánočního domu ve Lhotě.