„Dříve k nám chodily pravidelné zákaznice jedenkrát za jeden a půl měsíce, teď třeba jen jedenkrát za tři měsíce. A barví si vlasy třeba už i samy doma. Ekonomická situace je špatná. Každý se ptá, kolik co bude stát,“ popsala současný stav Miroslava Mastroianniová z kadeřnictví na náměstí TGM.

„Že chodí zákazníci méně často, je nejvíce patrné u vysokoškolaček. Některé teď chodí jen jedenkrát za dva a půl až tři měsíce. Pro vysokoškoláky je i úprava vlasů v dnešní době nákladná investice,“ posteskla si i Jitka Kunderová z kadeřnictví ve Vodní ulici.

„Ano, lidé chodí o trošku míň,“ přiznala i Ladislava Gajdošíková z kadeřnictví v Okružní ulici na Jižních Svazích.

Oslovení obyvatelé Zlína omezení návštěv u holiče a kadeřníka potvrdili. „Ano, prodloužila jsem tu dobu kvůli financím. Ke kadeřníkovi chodím teď už jen tak třikrát do roka,“ prozradila Jana Skřivánková ze Zlína. „Já chodil k holiči kdysi. Teď už ne. Stříhají mě doma. Ušetřím sedmdesát korun, nebo kolik to teď stojí,“ pokračoval Petr Novák ze Zlína.

Navzdory pokračující ekonomické krizi se ale zlínští muži a ženy snaží jít s dobou a podle kadeřnic pečlivě sledují světové trendy a vyžadují módní střihy a barvy vlasů.

„Co letos letí? Lokny. Ale není to tak výrazný trend, jako bylo třeba kdysi mikádo,“ představila novinku Bára Marušáková z kadeřnictví v Lorencově ulici.

„Móda se opravdu točí. Vlasy se letos tolik nežehlí, letí lokny, ale třeba také přírodní odstíny hnědé,“ pokračovala Jitka Kunderová z kadeřnictví ve Vodní ulici.

„Do módy se vrací lokny. Módní jsou pořád i melíry. Z barev je nejoblíbenější světlá perleťová, ale i rezavé vlasy,“ vyjmenovala nejčastější přání zákaznic Miroslava Mastroianniová z kadeřnictví na náměstí TGM.

Martin Lavay