Tři lidé zde už například pochvalují práci luhačovické praktické lékařky Lenky Bačové. „Nejlepší lékař jakého jsem měla a s jakým jsem se potkala,“ napsala pacientka, která svůj názor vložila pod jménem Nety.

Sama zdravotnice však o webu prý neví.

„Těší mě ale, pokud mě tam chválí. Kdyby ke mě kvůli tomu chtěli ale další pacienti, tak už mám plno a další zájemce nemohu přibírat,“ komentovala Bačová.

Že je lidmi na webu hodnocena, se nelíbí zlínské praktické lékařce Karle Skořepové.

„To jsem nevěděla a štve mě to. Vždyť je to jak na pranýři,“ uvedla, přestože ohlas na její práci byl na webu pozitivní.

Lékařka: Píší i pomluvy

Na některé lékaře si ale lidé stěžují. Například na plicní lékařku Ivanu Bočevovou. Pacientka podepsaná jako Poinsettia sděluje své špatné zkušenosti s ní. Doktorka Bočevová prý stránky zatím nezná, a žádným význam jim nedává.

„Kdokoliv si tam ale může cokoliv vymyslet, jestli je to anonymní,“ podotkla Bočevová.

Jedna ze zdravotnic má u svého jména dokonce reakci, která ji osočuje z nadměrného užívání alkoholu.

„Jsou to nepravdivé věci. „Rozhodně nepiji, nikdy více než skleničku vína za týden,“ hájila se rozhořčeně lékařka, která však své jméno nechtěla zveřejnit.

Určité možnosti pomluv na adresy lékařů se prý trochu obává i předseda zlínského okresního sdružení České lékařské komory Lubomír Nečas, který stránky zná.

„Pacient vysazený proti některému lékaři by mohl vkládat postupně mnohá negativní hodnocení několikrát pod různými jmény. Server ale vnímám zároveň jako pozitivum, protože mají pacienti určitý další prostor k vyjádření,“ míní Nečas.

Senátorka: Hitparáda lékařů není dobrá

Za ideální prostředek komunikace mezi lékaři a léčenými nepovažuje web ani zlínská senátorka Alena Gajdůšková, která zároveň působí jako ombudsman pro pacienty.

„Dělat z toho hitparádu mi nepřipadá dobré. Vazby mezi lékařem a pacientem by měly být osobnější,“ je přesvědčená ombudsmanka pacientů.

Lidé, kterých se na znalost serveru zeptal Deník v ulicích, brali tuto informaci shodně jako novinku. V tom, zda má portál smysl, se ale jejich názory různily.

„Snad bych tam zveřejnila nějakou hodně špatnou zkušenost s lékařem, pokud bych ji měla,“ uvedla Hana Jeřábková ze Zlína. Jinak se k webu staví Martina Šenkeříková z Luhačovic. „Já bych tam šla leda pochválit svého lékaře,“ podotkla.

Smysl stránek postrádá Vlastimil Trochta ze Zlína.

„Dobří lékaři mají pacientů dost a lidé si o nich poví, tak k čemu to bude,“ míní.

Že by web mohl ohrozit i dobré lékaře, si myslí i zdravotní sestra ze Zlína Leona Henčlová. „Mohlo by to na ně neoprávněně házet špatné světlo,“ myslí si. Nadšený byl informací o serveru Jan Krejčí ze Zlína.

„Je to obrovské plus. Nebudeme už muset hledat doktora metodou pokus omyl,“ věří Krejčí.