„Často mě překvapí na náměstí ruch, když jdu z práce. Nikdy ale nevím, co se tam děje,“ postěžovala si osmatřicetiletá Lenka Sýkorová ze Zlína, která kousek od centra pracuje. „Jsem kulturně založený člověk a ráda bych se přišla na nějakou akci podívat. Ale většinou se o ní dozvím až s křížkem po funuse,“ posteskla si.

Čtyřiadvacetiletá Kateřina Rakušanová z Kostelce u Zlína si rovněž myslí, že poskytování informací ze strany města není dostatečné. „Pokud si například samotná skupina vystoupení nepropaguje, málokdy se o něm dozvím,“ uvedla.

Zlínská radnice ale nemá pocit, že by občany málo informovala. „Pracovnice Informačního centra mají přehled o všech akcích, které se tady konají. Kdokoliv se jich může přijít v úřední hodiny zeptat,“ poznamenala mluvčí zlínského magistrátu Marie Masaříková.

Zlíňanka Sýkorová má ale jinou zkušenost. „Stalo se mi, že jsem tam za tímto účelem zavítala, ale zaměstnankyně mi nedokázala podat odpověď,“ prohlásila. Podle mluvčí se mohlo jednat například o novou kolegyni. „V tom případě se občance omlouváme,“ doplnila.

Další možností, kde získat informace, jsou internetové stránky města Zlína. Ty jsou podle Masaříkové pravidelně aktualizovány. To ale podle sedmadvacetiletého Radka Burceva žijícího ve Zlíně nestačí. „Nemyslím si, že starší obyvatelé surfují po internetu, aby si přečetli, kde se co děje,“ poznamenal. Myslí si, že by bohatě postačil stručný měsíční přehled všech akcí vyvěšený na veřejném místě.

„O zintenzivnění informovanosti obyvatel uvažujeme, ale ještě musíme zvážit všechny možné varianty,“ uvedla Masaříková. Návrh občana Burceva je prý také jedním z nich. Kdy se mohou místní na zveřejněný rozpis těšit, se však zatím neví.