Mnohá střediska ale zůstanou v provozu i nadále, zjistila dnes ČTK od provozovatelů.

Všechny vleky byly v provozu na Pustevnách v Beskydech, kde je na sjezdovkách kolem půl metru sněhu.

„Návštěvnost byla velmi slabá, v neděli ještě horší než v sobotu. Více lidí šlo na běžky nebo na procházku. Sníh je vzhledem k teplému počasí mokrý, ale podmínky jsou dobré,“ uvedl jednatel provozující společnosti Karel Šrubař. Podle něj zůstane areál v provozu i v příštích dnech, jezdí se za mimosezonní slevy. O lyžování o následujícím víkendu rozhodne počasí.

Sluníčka si mohli lidé užívat i ve Velkých Karlovicích, kde se o víkendu lyžovalo například na sjezdovkách Razula, Horal i Galik. „Bylo krásné počasí i dost sněhu, ale lidí ubývá. Pojedeme ale dál, i když omezeně,“ uvedl zástupce střediska Leo Bača.

Podprůměrnou návštěvnost zaznamenali také v Karolince na Vsetínsku. „Podmínky jsou sice ideální, ale zájem lidí slabší. Pojedeme ještě přes týden a podle zájmu možná i o následujícím víkendu,“ řekl vedoucí areálu Marek Cimala.

Ukončit sezonu se zatím nechystají ani ve Ski areálu Stupava na Slovácku. Provozovatelka areálu Bohdana Orlová byla s víkendovou návštěvností spokojená.

„V provozu byly dva ze čtyř vleků, lyžovat se bude i v příštích dnech. Chtěli bychom jako vždy vydržet do Velikonoc, ale letos se to asi vzhledem k počasí nepodaří. O víkendu teploty šplhaly až ke 20 stupňům Celsia,“ uvedla Orlová.

O příštím víkendu hodlají sezonu ukončit na Trojáku v Hostýnských vrších. „Počasí bylo o víkendu ideální, teplo a slunečno, ale lidí málo. Je nám ale líto už skončit, protože sněhu je hodně. V pracovní dny vleky vypneme, ale příští víkend se ještě lyžovat bude,“ uvedl provozovatel areálu Jakub Juračka.

Kvůli špatným sněhovým podmínkám naopak už ukončila provoz některá níže položená střediska, nelyžuje se například na svahu nedaleko centra Zlína.