"V současné době zde probíhají odběry pouze pro samoplátce. Od pondělí 2. listopadu mohou přijít také ti občané, kteří mají vystavenou e-žádanku na testy v čase od 16:30 do 17 hodin a kterým jejich věk a stav neumožňuje zajet do Zlína na odběrové místo v krajské nemocnici," uvedla Romana Pastuszková.

Tyto odběry budou možné pouze na základě přechozího telefonického objednání.

„Žádáme objednané klienty na odběry covid-19, aby chodili pokud možno přesně na stanovený čas. Důvodem je, aby se co nejméně potkávali s ostatními návštěvníky polikliniky,“ uvedl jednatel Městské polikliniky Otrokovice Pavel Javora.

„Na základě upozornění kolegů zastupitelů jsme si uvědomili, že jsou mezi námi i občané, kteří nemají koho požádat, aby je do zlínské nemocnice na odběry zavezl, a cestování hromadnou dopravou není také v této době žádoucí. Jedná se především o osamělé osoby, které se ale i přesto mohly dostat do styku s pozitivně testovanou osobou na covid-19 a jejich praktický lékař nebo hygienická stanice je vyzvou k absolvování testu,“ uvedl Ondřej Wilczynski otrokovický místostarosta, který se společností Vaše laboratoře tuto možnost vyjednal.

Osm lůžkových stanic pro covid pozitivní pacienty Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně má, devátou se chystá otevřít v polovině týdne. Lůžková část geriatrie bude ovšem zřejmě posledním oddělením, které může zdravotnické zařízení přeměnit na covidová lů
Nemocnice v kraji se blíží stropu personálních i lůžkových kapacit

Odběry COVID-19 pro osoby starší 65 let s bydlištěm v Otrokovicích

METODA VYŠETŘENÍ: PCR test

ODBĚR: Výtěr z nosohltanu

KDY: pondělí, úterý, středa, pátek (16.30-17.00) pouze na objednání

OBJEDNÁNÍ: telefonicky (739 408 931) v pracovní dny 9.00 - 11.00

VÝSLEDKY: SMS