"V současné době zde probíhají odběry pouze pro samoplátce. Od pondělí 2. listopadu mohou přijít také ti občané, kteří mají vystavenou e-žádanku na testy v čase od 16:30 do 17 hodin a kterým jejich věk a stav neumožňuje zajet do Zlína na odběrové místo v krajské nemocnici," uvedla Romana Pastuszková.

Tyto odběry budou možné pouze na základě přechozího telefonického objednání.

„Žádáme objednané klienty na odběry covid-19, aby chodili pokud možno přesně na stanovený čas. Důvodem je, aby se co nejméně potkávali s ostatními návštěvníky polikliniky,“ uvedl jednatel Městské polikliniky Otrokovice Pavel Javora.

„Na základě upozornění kolegů zastupitelů jsme si uvědomili, že jsou mezi námi i občané, kteří nemají koho požádat, aby je do zlínské nemocnice na odběry zavezl, a cestování hromadnou dopravou není také v této době žádoucí. Jedná se především o osamělé osoby, které se ale i přesto mohly dostat do styku s pozitivně testovanou osobou na covid-19 a jejich praktický lékař nebo hygienická stanice je vyzvou k absolvování testu,“ uvedl Ondřej Wilczynski otrokovický místostarosta, který se společností Vaše laboratoře tuto možnost vyjednal.

Odběry COVID-19 pro osoby starší 65 let s bydlištěm v Otrokovicích

METODA VYŠETŘENÍ: PCR test

ODBĚR: Výtěr z nosohltanu

KDY: pondělí, úterý, středa, pátek (16.30-17.00) pouze na objednání

OBJEDNÁNÍ: telefonicky (739 408 931) v pracovní dny 9.00 - 11.00

VÝSLEDKY: SMS