„Lidí jsem podle ohlasů očekával trochu více, ale nevadí. Jsem rád, že se lidé sešli a svým projevem či podpisem dali jasně najevo, že je v našem státě něco špatně,“ přiblížil František Klásek, regionální organizátor pořádajícího sdružení Holešovská výzva – Národní rada. Dnes se takto demonstrovalo proti vládnoucím politikům na několika místech celé České republiky.

„Cíl je jasný. Chceme demisi vlády, která momentálně neplní své povinnosti. Z lidu musí být referendem dosazen nový předseda vlády a ten si musí sestavit tým zodpovědných a způsobilých lidí. A je úplně jedno, ze kreté budou politické strany. Rozhodující jsou jejich správná rozhodnutí,“ má jasno Klásek, jehož proslov několikrát lidé ocenili potleskem.

„Naprosto souhlasím a podepsala jsem i petici. Současná vláda je tlupa zlodějů a musí se s tím něco udělat,“ rozhazovala rukama například Jana Poláková ze Zlína.

Dnešní dpolední demonstrace nebyla podle organizátorů poslední. „Zítra a v sobotu se bude pokračovat hlavně v Praze na Václavském náměstí. Neskončíme, dokud vláda nepodá demisi,“ vzkazují pořadatelé.