Toto číslo zařadilo Zlínský kraj, ve srovnání s ostatními kraji, na čtvrté místo v celé republice. Nejlepší byl Kraj Vysočina, na druhém místě Jihomoravský kraj, třetí pak Hlavní město Praha.

Nejvíce baterií lidé odevzdali do sběrných nádob v obchodech (35 % z celkového množství). Potěšující je nárůst sběru ve městech a obcích, kde se vytřídilo 33 tun, což je o 20 % více než v předchozím roce. Lidé zde k třídění mohou využívat červené venkovní kontejnery, sběrné nádoby na městských a obecních úřadech a ve sběrných dvorech. Za pozornost stojí i množství baterií odevzdaných ve školách zapojených do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. Školáci, studenti a pedagogové v nich vytřídili 8,7 tuny baterií.

„Radost nám dělá sběr baterií ve městech a obcích a také ve školách. Meziročně zde sběr narostl o 6 % v případě škol, a dokonce o 20 % v případě měst a obcí,“ říká Petr Kratochvíl, jednatel neziskové společnosti ECOBAT a dodává: „Je vidět, že cílená osvěta funguje. Jak prostřednictvím pedagogů, tak aktivních pracovníků na městských a obecních úřadech.“ (poh)