V areálu smí být v jednom okamžiku nejvíce tři tisíce lidí. Lidé budou moci zahradu navštívit po zakoupení on-line vstupenky, s roční vstupenkou či kartou Zoo Zlín Family. Prodej vstupenek na pokladnách u vstupu nebude možný.

Zpřístupněny budou pouze venkovní expozice. Pavilony, zámek Lešná i zooshopy zůstanou uzavřeny. Návštěvnici budou mít povinnost nosit nanoroušky nebo respirátory. Musí také dodržovat dvoumetrové rozestupy. Shromažďování ve skupinkách je povoleno pro maximálně dvacet osob.

Přes 19 milionů korun od veřejnosti

„Díky neskutečné podpoře příznivců a blížícímu se otevření lze předpokládat, že v současné době nám finanční problémy nebo omezení provozu zoo nehrozí. Nicméně je před námi většina letošního roku, nikdo netuší, jak se bude situace vyvíjet,“ zůstává při zemi mluvčí zoo Romana Bujáčková.

Ta dále prozradila, že od začátku března lidé zahradu podpořili více než 19 miliony korun. Jednalo se o reakci na tiskovou zprávu, ve které zoo oznámila, že kvůli uzavření areálu a souvisejícím finančním ztrátám má instituce peníze na provoz pouze do konce dubna.

Hrozící propouštění zaměstnanců, zhoršení podmínek pro zvířata a v nejhorším případě i jejich přesun do jiných evropských zoo tak vyburcovaly obrovskou vlnu solidarity.

Lidé z celé republiky i ze zahraničí zlínskou zoo podrželi prostřednictvím sponzorských darů i nákupů přes e-shop.

„Podpora lidí byla a zůstává jedinečná, láme všechny rekordy. Je to nejkrásnější ocenění naší dlouholeté snahy budování a rozvoje zlínské zoo,“ netají dojetí Romana Bujáčková.