„Je fakt, že to je někdy až komické, co z rozhlasu slyšíme. Osobně si písničky ráda poslechnu, ale každému se tato vybraná hudba nemusí líbit. Návrh nějaké neurážlivé znělky není špatný,“ vyjádřila se například Jana Charvátová z Uherského Brodu.

Debatě o jiném systému a stylu hlášení místního rozhlasu se pověřený brodský odbor školství nebrání. „Určitě se žádostmi zabývat budeme. V pondělí máme v plánu záležitost projednávat s kulturní komisí. Není tedy vyloučené, že se stávající hudební produkce změní,“ poznamenala vedoucí odboru školství Markéta Gajdůšková.

Inzertní rozhlasové vstupy podle ní fungují už řadu let a žádné oficiální stížnosti zatím pracovníci úřadu nezaznamenali. O zrušení reklam se proto podle Gajdůškové neuvažuje.

V internetové diskusi se objevily i návrhy na kompletní stažení amplionů z ulic města. Žadatel podepsaný jako Petr zdůvodňoval své narážky poznatkem, že veřejný rozhlas je pozůstatkem totalitní minulosti. „Nikde na západ od nás rozhlas neexistuje. Rád bych také věděl, kolik peněz se platí Ochrannému svazu autorů za ten hudební šmejd, který vysíláte. Když už neumíte informovat veřejnost jinak, tak alespoň bez té laciné muziky,“ důrazně vyčinil zástupcům města rozhořčený pisatel.

Zrušení rozhlasu ale podle Bohuslava Hefky, vedoucího odboru organizačních věcí, nepřichází ani v nejmenším v úvahu. „Hlásné trouby jsou nezbytnou součástí v krizových stavech, například při evakuaci. Je to zatím nejlepší způsob, jak oslovit velké množství lidí,“ upozornil Hefka.