Třináctiletý trest lihovému bossovi Radku Březinovi v kauze tzv. lihové mafie potvrdil v roce 2017 Vrchní soud v Olomouci. Jeho bratr Tomáš odcházel od soudu se šesti lety natvrdo. Brněnský krajský soud a olomoucký vrchní soud vydaly také rozhodnutí o propadnutí majetku.

close Lihová mafie ztratila dům ve Zlíně. Úřad ji vydražil za více než 10 milionů info Zdroj: ÚZSVM zoom_in Lihová mafie ztratila dům ve Zlíně. Úřad ji vydražil za více než 10 milionů

Rodinný dům ve zlínské okrajové části Kostelec byl nyní v aukci nabídnut včetně sedmi pozemků a drobných staveb jako kůlna a altán. „Na zahradě byly provedeny nadstandardní úpravy, jsou zde přípojky vody, opěrné zídky, terasy, venkovní schodiště, zpevněné plochy, bazén či zahradní osvětlení,“ píše se na webu úřadu.

Do aukce včetně nábytku

Dům zkolaudovaný v roce 1986 je udržovaný a průběžně modernizovaný, má dvě patra a do aukce byl nabídnut i s vnitřním vybavením, například sestavami nábytku ve dvou dětských pokojích a nábytku na míru v ložnici, včetně manželské postele a stolku se zrcadlem a dalšími věcmi.

„Minimální cena byla stanovena na 10 310 000 korun a byla zájemcem příhozem potvrzena,“ uvádí ÚZSVM.

Kauza lihové mafie

  • Kauza lihové mafie patřila k největším korupčním skandálům v novodobé historii České republiky
  • Kromě Radka a Tomáše Březiny bylo v kauze odsouzeno více než 10 osob
  • Celková škoda způsobená státu na daních se odhaduje na 6,7 miliardy korun

Vybrali jsme pro vás: