Projekt slouží k prezentaci a zviditelnění mladých designérů a umělců. Pro návštěvníky je navíc připravený i doprovodný program ve formě workshopů a besed. Chybět nebude ani občerstvení. Akce však letos mění místo konání, nově jej hostí Galerie 61 – Kulturní zóna Zlín umístěná v 61. budově továrního areálu.

„Právě jsme uzavřeli přihlašování vystavovatelů. Jsme přesvědčení, že stejně jako v minulých letech se nám podařilo získat opravdu zajímavé autory a návštěvníci se tak mohou těšit na neotřelý design a nápady,“ uvedla zakladatelka a spoluorganizátorka Zlín Design Marketu Miroslava Ptáčková.

Voda v noci nečekaně zaplavila přízemí domu v Luhačovicích.
Voda v noci nečekaně zaplavila přízemí domu v Luhačovicích

„Prohlédnout i nakoupit si budou moci třeba přírodní kosmetiku, módu a módní doplňky nebo šperky,“ naznačila přichystanou nabídku.

Kromě přehlídky originální, lokální a udržitelné autorské tvorby budou součástí programu workshopy pro děti i dospělé, které jsou příležitostí naučit se něco nového a domů si odnést vlastnoručně vyrobenou vzpomínku.

Vybrané tvůrce lze také blíže poznat díky moderovaným besedám. Zlín Design Market bude pro veřejnost otevřený v sobotu 26. listopadu od 10 do 20 hodin a v neděli 27. listopadu od 10 do 16 hodin.