"Včera večer jsme v sutinách domu nalezli čtyři mrtvá těla. Jedná se o jednu ženu a tři děti. Případ jsme předběžně kvalifikovali jako trestný čin vražda. Čekáme na výsledky pitvy," uvedla v pondělí ráno policejním mluvčí Simona Kyšnerová.

Podezřelým je 31letý manžel zemřelé ženy, který po výbuchu skončil s popáleninami v ostravské nemocnici.

"S podezřelým v současné době nelze provádět úkony trestního řízení, a to s ohledem na jeho zdravotní stav," sdělila mluvčí policie.

Podle informací Deníku jsou jednou z možných příčin hrůzné událostí spory mladého manželského páru.

V neděli záchranáři v souvislosti s výbuchem informovali o 31letém zraněném muži. Toho vrtulník převezl na popáleninové centrum.

Po celodenním vyšetřování a prohledávání sutin si případ převzali krajští kriminalisté. „Událost vyšetřují jako násilný trestný čin," uvedla v neděli v podvečer Barbora Balášová z krajské policie.

Podle informací, které Deník získal na místě události, se Loučkou ozvala po páté hodině ranní obrovská rána. Dům patří mladé rodině, žili v něm manželé a tři děti. 

"Byla to velká rána, nevěděli jsme v první chvíli, co se stalo," uvedl soused z nedalekého domu. Podle něj mladá rodina žije v Loučce asi sedm let, nepamatuje si jakékoli problémy. "Ona je Slovenka, je to slušná rodina," uvažoval místní muž.

Na místě byl po výbuchu nalezen právě otec dětí a majitel domu. Zraněného jednatřicetiletého muže přepravil záchranářský vrtulník do nemocnice.

„Byl transportován na popáleninové centrum v Ostravě. Při příjezdu naší posádky byl v bezvědomí, přenesený mimo dům. Utrpěl četné popáleniny. Přepravován byl už ve stabilizovaném stavu,“ uvedl už během nedělního dopoledne mluvčí záchranářů Zlínského kraje Jakub Omelka.

K zásahu jelo osm jednotek hasičů, na místě působil i USAR tým (Vyhledávací a záchranný odřad do obydlených oblastí) Moravskoslezského kraje a Záchranný tým Hlučín.