Stejný počet mandátů má i druhá v pořadí Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová s jedničkou kandidátky Jiřím Šůstkem, kterou v Luhačovicích volilo 18,59 procent obyvatel. Za nimi se umístilo se 16,17 procent hlasů hnutí ANO 2011, tu do komunálních voleb vedl Radomil Kop a na radnici obsadí také čtyři křesla.

Jak bude v Luhačovicích vypadat budoucí koalice, lídr vítězného sdružení Marian Ležák zatím netuší, i když první jednání o podobě zastupitelstva již prý začaly. „Intenzivně komunikujeme se zástupci hnutí STAN. Budeme však potřebovat i další strany a další uskupení do koalice. Je jich celkem sedm, to jednání bude složitější,“ myslí si Marian Ležák s tím, že v koalici by měly být nejméně čtyři strany. Co se týká postu šéfa radnice, to vnímá Marian Ležák jako odpovědnost vítězné strany. Podle něj byl již před volbami zájem o jejich kandidátku obrovský. „Šlo zejména o lidi, kteří nechtěli vstoupit do politické strany, přesto mají vůli a chuť se věnovat rozvoji města. Naplnil bych i dvě,“ komentoval zájem o jejich sdružení.

Výsledek voleb vnímá jako úspěch i druhá strana se stejným počtem mandátů KDU-ČSL. „Gratulujeme vítězné straně,“ vzkázal lídr KDU-ČSL v Luhačovicích Jiří Šůstek. Podle něj jejich strana s podmínkami do koaličního vyjednávání nevstupuje.

„Máme určité představy, například s kým ano, nebo ne, ale čekáme na to, s čím přijde vítěz,“ vysvětlil Jiří Šůstek.

„Musím přiznat, že jsme měli výbornou kampaň,“ myslí si zase lídr hnutí ANO v Luhačovicích Radomil Kop. Také oni získali čtyři mandáty. Vítězné sdružení je pro ně zatím neznámou. „Vůbec nevím, co můžeme čekat,“ komentoval těsně po vyhlášení výsledků voleb.

Podle Mariana Ležáka čekají nyní Luhačovice změny. A to především v jejich vzhledu.

„Rozhodně bychom chtěli revitalizovat sídliště. Chceme tak smazat rozdíl mezi okrajovými částmi Luhačovic a centrem,“ přiblížil možný budoucí starosta Luhačovic Marian Ležák. Doplnil, že město by se mělo dočkat také například nových odstavných parkovišť s kyvadlovou dopravou nebo stezky napříč městem.

„Chceme město udělat ještě krásnější, čistější, zdravější a pohodlnější,“ nastínil lídr vítězného sdružení v Luhačovicích.