„Především jsme chtěli občanům představit naši vizi fungování letního kina, kterým rozšíříme kulturní nabídku ve městě v příštím roce. Kino bude putovní – nabídne představení na terase Městské plovárny, v areálu SC Radostova a také v místních částech. Promítat se bude také na výletišti v Kladné Žilín, v kulturně sportovním areálu na Řetechově i ve společenském centru v Polichně,“ nastínil starosta Marian Ležák.

Vysvětlil také důvody, proč se toto řešení jeví jako ideální.

„Jednak chceme nabídnout letní kino opravdu všem občanům, takže různé lokality jsou zárukou toho, že na některé představení to budou mít blízko. Také díky tomu nebude žádné místo dlouhodobě zatíženo zvýšeným ruchem,“ přiblížil starosta. Výhodou všech míst je podle něj přitom také dostatečné zázemí, jak pro techniku potřebnou k projekci, tak pro zajištění občerstvení a je zde také potřebné sociální zařízení.

Myšlenka nabídnout občanům letní kino před časem sklidila nadšené ohlasy obyvatel při anketě na internetu.

„Už v příštím roce se tedy mohou lidé těšit na letní kino v podobě, jakou jsem popsal,“ doplnil starosta.

Kromě letního kina se při debatě řešila například i budoucí možnost podoby některých akcí, od občanů vzešlo mimo jiné uznání za širokou kulturní nabídku ve městě, ale zazněl třeba i dotaz, zda by nebylo možné ve městě do budoucna pořádat třeba farmářské trhy. Přítomna byla i ředitelka MěDK Elektra Hana Slováková. Ta vysvětlila situaci ohledně budoucí rekonstrukce tamního kinosálu.

„Projekt na jeho opravu je připraven, ale čeká se na vypsání vhodné státní nebo evropské dotace, která by městu umožnila rekonstrukci financovat,“ uvedla Hana Slováková. (hed)