„Chceme lidem poskytovat stále více možností vyžití, ale také lepší zázemí. K tomu v dnešní době bezesporu patří i možnost připojit se k internetu pomocí wifi. Domluvili jsme se proto se společností, která pro nás zajišťuje internetové připojení, aby byly v ulicích zřízeny i bezplatné wifi pointy pro veřejnost,“ informoval starosta Luhačovic Marian Ležák. Služba byla již spuštěna a bude postupně doplněno i značení.

„Wifi pointy budou označeny v nejbližších dnech přímo na veřejných prostranstvích, Technické služby zde nastříkají na chodník označení daného bodu, v jehož okolí se půjde zdarma připojit. Jsou to nejdůležitější místa, jako nádraží i s okolím, parkoviště za nákupním střediskem, prostranství u pošty i radnice a nábřeží u sídla Městské policie,“ nastínil starosta.

„Věřím, že službu obyvatelé i turisté velmi ocení. Pokud se tento předpoklad potvrdí, budeme uvažovat i o rozšíření o další body na území města,“ dodal starosta Ležák. V daných bodech si tak lidé budou moci do svého mobilu například také snadno stáhnout nový zážitkový audioprůvodce Zvuková mapa Luhačovic.