Ta vyrůstá na místě původní městské plovárny ze třicátých let minulého století, která však přestala vyhovovat současným požadavkům. Luhačovičtí zastupitelé stáli před důležitým rozhodnutím, jak s ní dále naložit. V úvahu přicházely tři varianty.

„Zvažovali jsme, zda ji zrušit úplně, postavit na jejím místě něco zcela jiného, anebo vybudovat krytou plovárnu. Tento návrh nakonec zvítězil,“ sdělil starosta Luhačovic František Hubáček.

Součástí by měl být pětadvacetimetrový plavecký bazén, parní sauna, menší bazén pro děti, whirlpool a takzvaná zážitková část. Rozpočet na tuto stavbu se vyšplhal na sto dvacet milionů korun. Zhruba dvě třetiny nákladů pokryly dotace z Integrovaného operačního systému, zbytek hradí město Luhačovice. „Plánujeme také zbudování slunicích teras se sprchami. Hodně návštěvníků se totiž přijde na plovárnu pouze opalovat a do bazénu ani nejde. Těm jsme také chtěli vyjít vstříc,“ nastínil další detaily nového objektu v centru lázeňského města starosta Hubáček.

Krytý bazén by měl být dokončen v říjnu. Vše nasvědčuje tomu, že by ke zpoždění dojít nemělo. Práce totiž zatím postupují dle stanoveného harmonogramu.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.