Konal se tam totiž druhý ročník akce s názvem Luhačovická zabijačka.

Nejživěji bylo u stánku, kde své kousky předváděl řezník a moderátor v jedné osobě.

Všem názorně při bourání masa ukazoval, kde a jaký kus se nachází, co se má uříznout, nebo jak stáhnout z vepříka kůži. Svou přednášku navíc doplňoval vtipnými poznámkami.

„Dnes jsou prasata spíš light a PVC, než obalená sádlem. Tohle mělo klasickou jateční váhu, takže tam špeku moc nebude, sádla bychom příliš nevyškvařili a o uzení toho špeku také nemůže být řeč. Tak se na mě nezlobte," smál se na všechny přítomné řeznický bavič, jenž se své druhé role zhostil s přehledem.

A skvělá atmosféra na luhačovické přehradě byla nejen vidět a slyšet, ale také cítit. Návštěvníci nasávali vůni pečeného, vařeného i grilovaného masa, jelítek, jitrniček, klobásek, tlačenky a také horké, ovarové polévky.

Čepovalo se pivo, a kdo chtěl, mohl si dát na zahřátí i „něco ostřejšího".

Akce se konala pod hlavičkou Resortu Luhačovice a pořadatelé upozornili, že ji chtěli letos prezentovat v modernější podobě s tím, že se vše bude točit kolem klasické zabijačky, včetně ochutnávek například jitrnic a jelítek.

Podle ředitele společnosti Luhačovské Zálesí Romana Kašpara, jde o snahu skloubit klasickou zabijačku s ochutnávkami zabijačkových dobrot i dobré pálenky, k čemuž by neměl chybět ani poslech cimbálové muziky.

„Naproti tomu se snažíme zvát známé osobnosti a mezi výjimečnosti této zabíjačky bych zařadil právě moderátorské a bavičské doprovodné slovo řezníka," doplnil Roman Kašpar.

Pro návštěvníky byl rovněž připraven pestrý doprovodný program.

„Nezapomněli jsme na zábavu pro děti, ani na ty, co mají rádi dobrou lidovou hudbu, například cimbálovou muziku Strýci ze Strání, která tady hrála tak, jako vloni," dodal ředitel Luhačovského Zálesí. Cimbálista Strýců Radek Bruštík poznamenal, že letos dorazilo, také díky pěknému počasí, více lidí.

„Jsme tady letos poprvé a musíme přiznat, že nás spíš než maso zaujala čepovaná čokoláda, ale atmosféra je tady moc hezká," smály se Zdenka a Veronika Kubánkovy ze Zlína.

To Rudolf Novák z Uherského Hradiště na akci přijel již podruhé.

„Oproti loňsku je tady víc stánků, a to hodnotím velmi kladně," řekl.

A kolik na luhačovické hrázi nakonec zpracovali pašíků? To přesně nevěděl ani Roman Kašpar. Odhadoval však, že mohli být minimálně tři nebo čtyři.