Nová budova za 19 milionů korun již stojí přímo v sousedství základní školy. Zatím mohou zájemci využívat venkovní hřiště s umělým travnatým povrchem. Slavnostní otevření a zahájení plného provozu plánuje Lukov na září.

„Na toto centrum čekali lidé z Lukova téměř dvacet let. Teď jsme se všichni konečně dočkali. Dosáhli jsme na evropské peníze a vloni v květnu začali stavět. Nyní jsme před kolaudací a v září slavnostně otevřeme," sdělil nadšeně lukovský starosta Jiří Jangot.

Chtějí tam trénovat také zlínské kluby

Osobně je přesvědčený, že o klienty nebude mít centrum nouzi. Tvoří jej například velká sportovní hala, venkovní hřiště, místnost pro aerobik a také dětské hřiště.

„Už teď hrají děti na venkovním hřišti denně fotbal. Několik lidí se mě ptalo i na tělocvičnu. Nejraději by tam už sportovali," usmívá se Jangot, podle kterého nové centrum v Lukově poslouží i zájemcům z okolních obcí. „Opravdu nemám strach, že by se plochy nevyužily. Máme ohlasy dokonce i ze Zlína, že by sem chtěly jezdit trénovat kluby," těší starostu.

Lukovské centrum volnočasových aktivit stálo devatenáct milionů korun. Pětašedesát procent z částky (12,5 milionu) obci poskytla Evropská unie prostřednictvím Regionálního operačního programu. Zbylých pětatřicet procent (6,5 milionu) doplácel Lukov z vlastní kasy. „Jedná se o největší investiční akci Lukova v historii," vyzdvihuje Jangot.

Museli jezdit do jiných tělocvičen

Palec nahoru dávají právě spolky, které budou prostory využívat. „Je to obrovský přínos. V zimě jsme museli jezdit na tréninky do jiných tělocvičen. Teď máme vlastní halu i kvalitní venkovní hřiště. Centrum využije jak oddíl mužů, tak i žáků," potvrdil za lukovský fotbalový oddíl Michal Teplý, současně také místostarosta.

Zdokonalovat se převážně ve sportovním centru budou také hasiči, a to nejen dospělí. „Využijeme této skvělé novinky k trénování našich mladých členů k požárnímu sportu, ale i dospělí dobrovolní hasiči si budou v hale zdokonalovat fyzickou kondici," přikývl velitel SDH Lukov Tomáš Kulenda, který vidí v právě dokončeném projektu velké plus. „Chybělo to tady, rozhodně centrum vítám," dodal Kulenda.

Centrum bude po prázdninové kolaudaci slavnostně otevřeno v pátek 7. září.

Jaké sporty máte nejraději? Můžete si je dopřát ve vašem městě či obci, máte kde sportovat? Diskutujte s ostatními…