Zatímco na Trojáku v neděli lyžaři ještě brázdili svah, na Tesáku i Rusavě už ježdění odpískali. Pokračovat budou pouze, pokud to umožní sníh, či pokud přijedou zájemci.

Troják včera hlásil osmdesát centimetrů sněhu, a zatímco v nížinách pršelo, padal tam mokrý sníh. Tamní vlek byl v provozu, čehož využila nepříliš početná skupina posledních lyžařů. A návštěvníci ski areálu si mohli pochvalovat alespoň fakt, že nemusejí čekat ve frontách.

„Jezdíme pořád. Ten sníh je sice dost mokrý a sem tam se to boří, ale jinak v klidu. Aspoň odpadlo to věčné čekání na vlek,“ pochvaloval si například Jan Zajac.

Lyžovat chtějí na Trojáku až do devětadvacátého března a zůstanou tak zřejmě jediným areál, který bude ještě v provozu.

„Dnešním dnem jsme ukončili provoz, pokračovat budeme jen v případě příhodných sněhových podmínek,“ hlásila v neděli za Tesák Jana Odvršová.

Zabalit sezonu už chtějí taky na Rusavě, a to i přes to, že se na tamním svahu ještě lyžovat dá.

„Sjezdovka vydržela i týdenní déšť, stále tu máme kolem půl metru sněhu. Problém je, že nechodí lidi,“ podotkl tamní provozovatel Vladimír Tkadlčík.

Ten si postěžoval, že zájem od lyžařů nebyl ani přesto, že na Kroměřížsku měli školáci jarní prázdniny.

„Jak už nepřijdou ani domácí, kteří mají permanentky, tak už je to špatné. Co naplat, asi už jsou přelyžovaní,“ myslí si Tkadlčík, který ode dneška vlek uzavírá a pustí jej jen v případě, že se ozve skupinka aspoň osmi lidí.

A jak hodnotí letošní sezonu? „Byla dobrá, určitě lepší než loňská,“ pochválil Tkadlčík především dobré sněhové podmínky.

Naopak ho trochu zarmoutila nižší návštěvnost.

„Snad za to může krize, ale lidí prostě nebylo tolik, jak bych si představoval. Kdyby napadlo tolik sněhu jako letos už loni, tržby by byly o sto procent vyšší,“ dodal majitel vleku.