Zejména o víkendu se však milovníci zimních sportů musejí připravit na problémy s parkováním. Hlásí je většina zimních středisek, které dnes ČTK oslovila.

Krásné slunečné počasí a skvělé sněhové podmínky vylákaly stovky milovníků běžeckého lyžování na nedávno otevřenou Hostýnskou magistrálu, kterou tvoří soubor tratí po hřebeni Hostýnských vrchů.

Velké množství běžkařů a lyžařů, kteří zavítali do blízkého Ski Areálu Troják, ovšem způsobilo značné problémy s parkováním.

„Lidé jsou hodně neukáznění. V neděli 24. ledna jsme nakonec museli rozhodnout a na parkoviště mohli pouze platící návštěvníci, tedy lyžaři. V nejbližších dnech tady budeme muset umístit značky. Jinak bychom museli parkoviště zpoplatnit, což nechceme,“ řekl Jakub Juračka z kroměřížského Klubu lyžařů, který středisko provozuje.

Skvělou návštěvnost i lyžařské podmínky hlásí například areál Stupava v Buchlovských horách na Uherskohradišťsku, který nabízí čtyři vleky s přepravní kapacitou 2500 osob za hodinu. „Byl to skvělý víkend. Fronty se netvořily, ale lidí přijelo skutečně mnoho,“ podotkla Bohdana Orlová ze stupavského areálu.

Podobně se vyjádřil i Jan Mikeska ze střediska Pustevny v Beskydech. „Lidí bylo velmi mnoho, a to hlavně v sobotu 23. ledna. V neděli 24. ledna to bylo mírně slabší, ale kdyby to tak bylo v týdnu, tak si nemůžeme ztěžovat,“ poznamenal Mikeska.

I tady se však řidiči museli připravit na problémy s parkováním. Areál je oblíbeným místem nejen pro lyžaře, ale také pro pěší a běžkaře. Těch sem o víkendu podle Mikesky zavítaly stovky. I zde tak návštěvníci museli počítat s problémy s parkováním.