Minulý týden Zlínsko zasypal sníh a byl předzvěstí toho, že by se mohlo o svátcích začít lyžovat. Oblíbený zlínský ledovec už od listopadu navážel sníh z místního hokejového stadionu, aby si připravil ten správný podklad. V minulém týdnu intenzivně zasněžoval a teď už ladí podmínky ke spuštění provozu.

„Děláme všechno proto, abychom otevřeli na Boží hod. To ve Zlíně nepamatujeme už dlouhá léta,“ těší se za provozovatele Robin Elšík. Otevírací doba areálu bude o svátcích od 9 hodin do sedmé hodiny večerní.

Od úterý si také budou moci zájemci rezervovat výukovou hodinu, nově pouze online přes webové stránky.

Výuka pro školky i školy z okolí

Oblíbený svah s délkou 250 metrů je ideální pro děti na trénink prvních obloučků. I proto provozovatelé spolupracují s mateřskými školkami a nabízejí jim výuku lyžování pro nejmenší.

„Loni měl projekt velký úspěch, proto se v něm rozhodli pokračovat i letos a rozšířili jsme nabídku výuky i pro základní školy. Zaměřujeme se na Zlín, Otrokovice a Tečovice,“ doplnil Elšík.

Občerstvení v Iglů

Cena skipasu bude pro letošní sezónu 250 korun za hodinu lyžování pro dospělého, děti do 15 let a senioři zaplatí 230 korun. K dispozici bude také servis lyží, půjčovna lyžařského vybavení, bufet a nově se budou všichni návštěvníci moci občerstvit v Iglů baru.