Růst cen nebude ale dramatický. Například lyžařský areál v soláňském sedle zvýší ceny průměrně o deset procent. „Musíme zohlednit investice, růst ale způsobují hlavně vyšší provozní náklady,“ řekl provozovatel areálu Marek Cimala. Více si přitom připlatí hlavně lidé, kteří chtějí lyžovat například jen odpoledne. Celodenní jízdné se zvýší pouze o deset korun na 230 Kč.

Dražší bude rovněž lyžování na Razule ve Velkých Karlovicích. Pokud ale lyžaři vydrží na sjezdovce po celý den, zaplatí stejně jako dosud, tedy 390 Kč. „Zvýšení cen se projeví jen u krátkodobého lyžování,“ uvedl mluvčí provozovatele Bohuslav Komín. Vyšší ceny budou čekat i na zájemce o Kohútku, v průměru tam jízdné podraží asi o desetinu. Nyní dospělý lyžař zaplatí za celodenní jízdné 350 korun.

Naopak o úpravě cen směrem nahoru zatím neuvažují v areálech v Osvětimanech a Stupavě na Uherskohradišťsku. „Pokud se ale ukáže, že je situace neúnosná, můžeme k zvýšení cen nakonec přistoupit,“ řekl provozovatel stupavského ski parku Lubomír Orel. Vlekaři musejí totiž počítat i s připravovanou změnou sazby daně z přidané hodnoty z pěti na devět procent.