„Pro nezaměstnané, kteří splňují podmínky a doporučil je úřad práce, připravujeme čtyřiadvacet hodinových sezení. Pomáháme jim získat orientaci na pracovním trhu, podat si třeba inzerát, napsat životopis nebo hledat v pracovních nabídkách,“ uvedl Norek.

To, že sám má zdravotní handicap, může prý někdy usnadnit komunikaci s lidmi.

„Není pro mě tak obtížné vcítit se do některých jejich problémů,“ podotkl.

Zatím má služba jednoho uživatele, ale čtyři další už projevili zájem.

„Do konce roku bychom chtěli pomoci hledat práci nejméně deseti lidem. Pokud na tuto službu budou peníze v dalším roce, samozřejmě v ní chceme pokračovat,“ poznamenal.

Zajišťování pracovního poradenství není v této neziskové organizaci neznámou záležitostí.

„Už v minulosti jsme pomohli například najít práci více než deseti znevýhodněným lidem. Do února jsme podobné služby nabízeli jako součást projektu Do práce, na který jsme získali finance z Evropského sociálního fondu,“ doplnil Norek. Teď poradenskou službu financuje úřad práce.

O úspěšnosti CSP v pomoci handicapovaným se sám přesvědčil například padesátiletý Václav Červenka, který je nevidomý.

„Centrum mi pomohlo najít práci maséra v městských lázních. Za hlavní považuji, že mi reálně pomohli v kontaktu se zaměstnavatelem,“ uvedl Červenka.

Služeb CSP v minulosti využil i dvaadvacetiletý Martin Večeřa.

„Mám mentální poruchu psaní a čtení, takže například vyplňování různých formulářů by pro mě bez pomoci bylo nepředstavitelné. V centru mi pomohli najít práci nejprve v supermarketu a později na ještě lepší pozici v mém současném zaměstnání,“ vysvětlil mladík, pracující teď ve skladu jedné firmy.