„Na 8. 8. už máme nahlášených jedenáct obřadů, ještě je však několik volných míst. To na kouzelné datum 9. 9. 2009, kdy se oddává na zámku Lešná, máme k dispozici už jen jeden termín,“ uvedla mluvčí zlínské radnice Marie Masaříková. Dodala, že kromě magických termínů si snoubenci čím dál častěji volí zvláštní dobu konání obřadu.

„Chtějí obřad na Štědrý den, ve večerních hodinách nebo například v neděli. Pokud se snoubencům povolí uzavřít sňatek v jiný než radnicí vypsaný termín, popřípadě na jiném než stanoveném místě, musejí zaplatit správní poplatek tisíc korun,“ přiblížila Masaříková.

To, že 9. září patří k velmi žádaným termínům, ačkoliv je to středa, potvrzují i z ostatních radnic v regionu. „Na 9. 9. 2009 máme plno. Jedni snoubenci si dokonce zažádali, aby obřad začínal v devět hodin dopoledne,“ sdělila matrikářka ze slušovického městského úřadu. Dodala, že ostatní data jsou ještě k mání.

Naopak ve Vizovicích mají na devátého ještě několik volných míst. „Sedmý červenec nebo 8. srpen už jsou ale rozebrané. O magické termíny u nás mají lidé pořád zájem. Kolikrát si je chtějí lidé rezervovat až rok dopředu,“ uvedl místostarosta Vizovic Jaroslav Burkart.

Otrokovice zatím mají volno na všechny tři nejbližší atraktivní data. Stejně jako v Napajedlech.

K dispozici jsou atraktivní data ještě i v ostatních okresech Zlínského kraje. „Normálně mimo víkend vůbec neoddáváme, ve středu 9. září jsme ale udělali výjimku proto, že je to mimořádné datum, kdy se sejdou dohromady tři devítky,“ uvedl mluvčí Valašsko Meziříčského úřadu Josef Beneš. Podotkl, že právě proto v tento den bude snoubencům odpuštěn správní poplatek.

Volno má ještě i Kroměříž. „U nás je překvapivě největší zájem o datum 12. 9,“ sdělila tamní matrikářka Kateřina Lučanová.

Naopak v Uherském Hradišti 7. července nebo 9. září vůbec jako svatební termíny nevyhlašovali. „Máme zkušenost, že o podobná data zas tak velký zájem není, takže mimo víkendy neoddáváme,“ vysvětlila mluvčí Uherského Hradiště Petra Zemčíková.