Zlínská radnice zakázku vypsala před třemi lety. Podle antimonopolního úřadu porušila zásadu transparentnosti. Konkrétně měla vyřadit nabídku vítězné brněnské společnosti OHL ŽS, která nesplnila zadávací podmínky.

„Toto výběrové řízení realizovala pro město Zlín externí společnost Gordion, proto náhradu pokuty bude radnice požadovat po ní," vysvětlil mluvčí města Zdeněk Dvořák.

„Veškerá zodpovědnost tedy v tomto případě padá na firmu, která realizovala výběrové řízení. A samozřejmě tyto důsledky jsou specifikovány ve smlouvě. My samozřejmě budeme trvat na tom, aby smlouva byla dodržena, aby společnost, která výběrové řízení zrealizovala, nesla důsledky i za chyby," uvedl Dvořák.

Zlínské radnici hrozila vzhledem k ceně zakázky pokuta přes čtyři miliony korun. Úřad ale přihlédl ke způsobu a okolnostem případu. Cena zakázky se nakonec dostala až na 42 milionů korun.

Rekonstrukce podchodu mezi náměstím Práce a bývalým baťovským továrním areálem v centru Zlína trvala téměř rok. Radnice však musela řešit následné opravy, do podchodu zatékalo. Zejména starším lidem se také nelíbilo, že na mohutném schodišti chybí uprostřed zábradlí, vedení města poté jednalo s architektem, který se dodatečné instalaci bránil. Město nakonec jednoduché zábradlí na devět metrů širokém schodišti dalo instalovat. 

close Podchod ve Zlíně. Ilustrační foto. info Zdroj: DENÍK/Patrik Hyánek zoom_in

Čtěte také:

Zábradlí do podchodu? Achitekt zvažuje žalobu

Opravují podchod, do kterého zatéká

Eskalátor na pranýři. Kritika na nový podchod ve Zlíně neustává

V radě města nemá nikdo ucelenou představu o tom, kam by měl Zlín směřovat

Na novou podobu zlínského podchodu si prý lidé zvyknou

Do nového podchodu zatéká. Město asi čeká další investice

ANKETA: Nový podchod na náměstí Práce budí rozpaky