Festival se zaměřuje nejen na studenty, ale je v podstatě pro všechny. Vstup na majáles byl zdarma.

“Líbilo se mi to moc, byla jsem na jednom vystoupení, je tu hodně stánků, Mohlo ale přijít víc lidí. Pobudeme až do večera a pak se s holkama domluvíme, kam dál,” řekla studentka UTB Veronika Krajanová.

Stavba prodejny Lidl v Malenovicích ve Zlíně.
Nový Lidl v Malenovicích otevře na podzim

Zatímco na Huňaté stéééjgi hrály kapely jako Trocha klidu, Maniak a UDG, na UTB stagi o přízeň diváků, kontakty z hudební scény a roční zásobu piva soutěžily tři kapely: Meivis, Alchymie a Šamat. Doprovodný program nabídl Silent disco na střeše inovačního centra Silo II, beatboxový workshop nebo majálesovou stezku Zlínem. Celý festival vyvrcholil afterparty ve Star Club Flip.

V posledních dvou letech se festival nekonal kvůli pandemii.

„Dvouletá pauza nám přišla jako věčnost. Doufáme, že park naplníme podobně nedočkavými Zlíňáky, kteří jsou hladoví po živé kultuře,“ nechala se před akcí slyšet Leona Vyhnálková, hlavní manažerka festivalu.

Zlínský Majáles pořádala zlínská univerzita spolu se studentskou unií. Členové této neziskovky pomáhají pořádat akce jako Mezinárodní den studentstva, Reprezentační ples UTB, Vítání prváků, Antiples nebo právě Majáles.

Autor: Ivana Sochová