Pořadatelé, studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati, tentokrát vsadili na opravdu neobvyklé pojetí akce a v duchu sloganu "pohřbíme nudu" připravili celý program tak, aby se v tento den skutečně nikdo nenudil. Těšit se tak můžete nejen na atmosféru plnou černého humoru, ale i zajímavý mix hudebních stylů reggae, ska, hiphop, drum ' n' bas a beatbox, které až do brzkých ranních hodin následujícího dne nabídnou kluby Musicland a Golem.

Stejně jako předchozí, i letošní ročník bude tradičně zahájen alegorickým průvodem, který se vydá ve 12.30 od fakulty managementu a ekonomiky a skončí na náměstí Míru. Tam na účastníky akce čeká odpoledne plné tematických soutěží, jako je například závod v pojídání rakviček, běh s márami nebo hod věnečkem, a nebude chybět ani volba krále majálesu, jejíž vítěz se tentokrát podívá do Amsterodamu. Po dobu průvodu bude ve městě částečně omezena doprava. Během celého dne se můžete těšit na hudební lahůdky v podání skupin Claim, November 2nd, Kuličky štěstí a večer na 100 C, Skyline a mnoho dalších.

Podrobný program majálesu je k nahlédnutí na internetové adrese www.majales. utb.cz, kde také najdete například plán cesty alegorického průvodu nebo diskusi se Smrťákem, hlavním nudobijcem. V rámci příprav akce pro vás také realizační tým nachystal malou ochutnávku z tématu, kterou najdete na webové adrese www.zabijnudu.cz Tady na vás totiž čeká tematická interaktivní hra, jejímž prostřednictvím může každý přezkoušet svůj odhad a důvtip a zasadit zlínské Nudě rozhodující, smrtelnou ránu.