Minipivovary se těší oblibě

Ve Zlínském kraji je více než desítka pivovarů. Některé jsou známé po celé republice, ale i v zahraničí, jiné zůstávají věrné zlínskému rybníčku.

Za regionální pivovar se považuje i Pivovar Hrádek ve Slavičíně: „Snažíme se uspokojovat region čerstvým pivem a služby provádíme pouze ve Zlínském kraji," uvedl jednatel pivovaru Radomír Svoboda.

„Když lidé tudy projíždějí, rádi se zde zastaví na dobré pivo," dodává. Díky přejícímu počasí letošního léta se zájem o pivo zvýšil o více než dvacet procent v porovnání s minulým létem. Prodejci to přisuzují i službám, které provozují navíc. Jedná se o možnost pořídit si bečku piva i domů a zapůjčení chladicího zařízení. Mnoho pivovarů sází i na pivní slavnosti, exkurze a dostupnost.

„Letošní rok jsme zatím moc zábavní programy nepořádali, ale na příští rok určitě plánujeme nějakou akci i ve spolupráci s kapelou Premier," sdělil provozovatel pivovaru Zlínský švec ve ZlíněMalenovicích Martin Velísek.

Klientelu rozšiřují

Pivovar Zlínský švec je na trhu poměrně krátce, od roku 2010, ale za tu dobu si vytvořil relativně širokou klientelu. „Na jaře jsme museli zvýšit kapacitu výroby, takže opravdu vaříme v maximálním objemu," potvrzuje Martin Velísek.

Tomuto pivovaru se prý daří velice dobře a příznivci této zlínské značky se mohou těšit na novinky, se kterými Zlínský švec počítá na podzim letošního roku. Ještě mladší je pivovar Vraník v Trnavě, který vstoupil na trh teprve před necelými dvěma roky. Ti měli navýšení produkce ještě větší.

„Naše produkce se letos zvýšila téměř o sto procent, je to ale tím, že produkujeme pivo jen chvilku. Nabídku pěti piv se chystáme rozšířit o nějaké speciality. Měli jsme velice dobrou sezonu a věříme, že to tak půjde i dál," uvedl pro Deník majitel pivovaru Luděk Vraník. Pivovar oslavil v červnu svoje první výročí a při té příležitosti se konaly i menší oslavy.

„Pivo nedodáváme do běžných obchodních řetězců, pouze do určitých farmářských obchůdků," dodává Luděk Vraník.

Pivo v bečce, pivo v pet lahvi, v plechovce nebo ve skle, pivo točené toť možnosti, jak si zakoupit ,tekuté zlato´. Pivovary hlásí, že o možnost vzít si celou bečku domů je stále větší zájem. Je to pohodlnější než kupovat celou basu piv.

POZNÁMKA DENISY SPURNÉ

Bez piva? To by ani nebylo Česko

Jsme národ pivařů a mnozí jsou na to hrdí. Někteří více. Začíná se však proslýchat, že „pivní pupek" není způsoben v důsledku vyšší konzumace tohoto moku, ale že v souvislosti s jeho popíjením přichází hlad. To potom přicházejí i vtípky jako trička s nápisy „Zase mi koupili tričko s břichem" nebo „Pivo dělá hezká těla" . Všude se dozvídáme, že my Češi máme nejlepší pivo v Evropě. Neměla jsem možnost ochutnat všechna z ostatních států, ale když v Anglii načepují pivo bez pěny, hodně lidí se na to dívá docela nedůvěřivě. Ale není vůbec špatné barva jako ta naše, chuť, která pivu odpovídá, jen ta čepička chybí. Ten, kdo strávil brigády nebo i práci čepováním piva, už vychytal grif na tu nejhezčí bílou čepičku. Populární jsou také soutěže, kde se takové věci hodnotí, a třešinkou pak je, když zvítězí žena. S pivem je spojeno mnoho soutěží, jako třeba i Krügl cup na Zlínsku, za kterým jezdí lidé i z daleké Prahy. S pivem je prostě spousta legrace.

DENISA SPURNÁ