Poté, co na problémy upozornil Zlínský deník, nechal magistrát vodu odčerpat a dům zaizolovat. Až objekt vyschne, chystá se dotčené byty vymalovat a nainstalovat zpětné klapky na digestoře.

Obyvatelé jsou se změnami spokojeni. Uvítali by však ještě v objektu společenskou místnost. Radnice na jejím zřízení podle náměstka primátorky Miroslava Kašného pracuje.

Obecně už nyní panuje mezi nájemníky na dům postavený přibližně před rokem vesměs chvála. „Pracovali tu výborní chlapi. Udělali spoustu práce, šla jim skutečně od ruky. Je velice důležité, že už nám sem nezatéká. Předtím mi totiž ve sklepě zplesnivěly nějaké věci. Prostory už ale vysychají,“ pochvalovala si obyvatelka Anděla Hoferková.

Ocenila také, že veškeré závady, které byly nahlášeny, jsou odstraněné. „Už jsem ani od ostatních obyvatel žádné stížnosti neslyšela. Lidé začínají být spokojení,“ podotkla Hoferková.

To potvrdila i nájemnice Petra Zlámalová, které ještě nedávno zatékalo na balkon. „Práce jsou hotové, takže si tam konečně můžu pověsit prádlo. Smrad z digestoře už jsem také dlouho necítila a dveře se lépe odemykají,“ sdělila obyvatelka.

Zejména na vodu v domě si dříve často lidé posteskli u maséra Ondřeje Dvorského, který v objektu také žije. „V poslední době jsem ale žádné stížnosti nezaznamenal. Zatím se to zlepšilo, spodní vody jsou upravené. Mluvil jsem ale s jedním zedníkem, který si myslí, že voda vytryskne o deset metrů dál,“ podotkl nájemník.

Také podle obyvatelek Zlámalové a Hoferkové bude zatěžkávací zkouškou nastávající zima. „Teprve na jaře uvidíme, zda to pomohlo. Musíme být ale optimisté, byli bychom rádi,“ uvedla Zlámalová.

I náměstek primátorky Miroslav Kašný věří, že už se problém se zatékáním v domově nevyskytne. „Do doby, než objekt vyschne, budou mít obyvatelé zlevněné nájmy,“ ujistil.

Oslovení nájemníci potom kromě chvály na provedené změny upozornili na to, že v domě chybí společenská místnost.

„Říkají to všichni. Nejsou tady prostory, kde bychom se scházeli a bylo tam pár knih nebo her. Prakticky se neznáme,“ posteskla si například Ludmila Krutilová.

Jak přiblížil náměstek Kašný, zřízení společenské místnosti je na dobré cestě. „Pokud dostaneme svolení statika a dovolí rozpočet, místnost pro setkávání lidí by měla vzniknout ve vstupních prostorách domova,“ prozradil.